Standardy w procesie digitalizacji obiektów dziedzictwa kulturowego

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
978-83-7207-797-4
sztuka
Niziołka

Książka zawiera kompendium wiadomości dotyczących digitalizacji typowych obiektów bibliotecznych, archiwalnych oraz – w węższym zakresie – muzealnych. Szczególna uwaga poświęcona jest standardom różnego typu metadanych, przede wszystkim technicznych, strukturalnych i konserwatorskich, oraz zaleceniom odnośnie doboru wartości parametrów technicznych samego procesu digitalizacji. Książka ma bezpośredni związek z pracami Zespołu ds. digitalizacji powołanego w roku 2006 przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

/pod red. Grzegorza Płoszajskiego/

źródło opisu: http://www.wydawnictwopw.pl/