Koty duże, średnie i małe

Seria: Tajemnice zwierząt
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
8 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
flora i fauna
Bakteriofag

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Octopus | 2016-02-02
Przeczytana: 1998 rok

jedna z lepszych książek z tej serii,
obowiązkowa lektura dla miłośników kotów :-)

Moon | 2015-07-08
Na półkach: Przeczytane, Zoologiczne

Jedna z moich pierwszych książek o zwierzętach w życiu - właśnie poczciwy ocelot z okładki przygląda mi się z półki. Moje wrota do piękna przyrody, pierwsze spotkanie z margajem, ocelotem czy jakimkolwiek innym klejnotem w kocim świecie. Jeżeli autor tej książki kiedykolwiek trafi na ten wpis, przypadkiem przeczyta, to wręcz proszę o kontakt. Chciałbym mu jej osobiście pogratulować. Zawarte w niej informacje pielęgnuję w sobie do dzisiaj. Na zawartych danych spędzałem długie godziny, porównując z innymi tytułami i autorami. Jeśli chodzi o ilustracje to tutaj pasuje tylko jedno słowo: genialne.

W ogóle dla mnie znaczenie całej serii, tutaj mocno okrojonej, było i jest nie do przecenienia. Merytorycznie odczuwało się czasem niedosyt, ale ogólnie trzymała poziom. Serdecznie za nią dziękuję!