zwierzęta, nocne
Bakteriofag

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Octopus | 2016-02-02
Przeczytana: 1992 rok

jesteś "nocnym Markiem" ?
przeczytaj, że nie tylko sowy są nocnymi stworzeniami,
wiele ciekawych informacji i piękne ryciny

Jarosław Wiśniewski | 2015-12-05

Jakże ja lubiłem tę książkę w dzieciństwie! I nadal uważam, że jest rewelacyjna. Traktuje o tajemniczych nocnych zwierzętach. Autorami tekstów są państwo Gucwińscy. Znakomite ilustracje są autorstwa Henryka Szypuły.
Wiele książek z serii "Tajemnice zwierząt" to znakomite dziełka popularnonaukowe i zoologiczne. Ta książka jest jedną z lepszych w całej tej wyróżniającej się serii. W świat zwierząt nocnych wprowadza wstęp o tym samym tytule. Po nim opisy następujących zwierząt: lemur wari, wombaty, lotopałanka, galago senegalski, hipopotam karłowaty, boa dusiciel, binturong, ponocnica, lori kukang, ślepiec meksykański, grzbietoród amerykański, rudawka średnia, toke, pyton tygrysi, sowa mszarna, jeżozwierz indyjski, pingwinek mały, tapir anta, kinkażu, tchórz, panda mała, aligator missisipijski. Każde ze zwierząt znakomicie zilustrowane. Mnóstwo ciekawostek o każdym organizmie. Książka wypełniona pasjonującymi faktami i informacjami.
Czy jest to książka tylko dla młodszych czytelników?...