Motyle naszych lasów i łąk

Seria: Tajemnice zwierząt
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
motyle, owady
flora i fauna
Kamulka84

Książka z serii "Tajemnice zwierzą" zachęca nas do bardziej aktywnej obserwacji otaczającego nas środowiska naturalnego. Jak wiele ciekawych okazów kolorowych motyli można spotkać na terenach zielonych. Ukazuje bogactwo jej formy. Jak rozwijają się motyle, poszczególne formy ich przemian są w zrozumiały sposób opisane i podparte zdjęciami fotograficznymi. Na zakończenie podane są przykłady powodów ginięcia motyla i co możemy zrobić by nie tracić tak pięknych okazów z terenów naszych łąk.

Flagelum | 2015-08-12
Przeczytana: 1998 rok