Kysz, Dwieteczki i cały tydzień

Kaskaderka016

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Vemona | 2017-12-05
Przeczytana: 1974 rok

Jest to historia niepewnego siebie chłopca z pierwszej klasy, który namawia ojca do zakupu na bazarze zabawnego małego pieska. Z różnych względów nazwany Kysz - psiak zmienia Aloszę, gdyż w pewnych okolicznościach wymaga jego pomocy i opieki. W nieśmiałym chłopcu odzywa się chęć obrony czworołapego przyjaciela.

Książkę uważam za sympatyczną i odpowiednią dla dzieci bez względu na czasy, w jakich została napisana. Opowiada o wartościach, o przemianie, jakiej może ulec każdy, jeśli znajdzie odpowiedni bodziec, o rodzeniu się przyjaźni, o poczuciu odpowiedzialności, a wszystko to w sposób przystępny dla dziecka, bez - jak mi się wydaje - nachalnej dydaktyki.

Oczywiście ówczesne realia ZSRR będą niezrozumiałe dla współczesnych dzieci, ale przecież uczucia się nie zmieniają.

RazzleDazzleEm | 2014-03-08

Książka którą dostałam od mamy z jej zbiorów z dzieciństwa. Jako mała dziewczynka uwielbiałam tą opowieść o nieśmiałym chłopcu i jego najlepszym przyjacielu Kyszu :)