Froskeslottet

9788203246357
powieść norweska
norweski
dabb

"Froskeslottet" er fortellingen om Kristoffer og hans eventyrlige opplevelser i landet på den andre siden av luften. To verdener møtes, og det skapes en egenartet stemning - med røde fluktstoler, hoppende kjempefrosker, utspekulerte marskalker, kusiner fra Telemark, nisser og salamandere. Her er både humor og undring, og ikke minst en spennende lek med ord og vendinger. Og sorg og savn behandles på en klok og varm måte.

źródło opisu: Aschehoug, 2004

źródło okładki: http://www.aschehoug.no/

Mcdulka | 2013-07-13
Na półkach: Przeczytane, En español, 2013
Przeczytana: 13 lipca 2013

opowiesc-bajka dla dzieci, ale i dla doroslych.
cudowna forma wytlumaczenia dzieciom, gdy zabraknie kogos bliskiego.

dabb | 2012-10-16
lukrlirja | 2015-02-12