Praca aktora nad rolą

typ
papier
7 (3 ocen i 1 opinia)

Opis książki

"Działać znaczy Tworzyć... Nie wiem, czy tak dokładnie brzmią słowa mistrza Stanisławskiego - może to moja wersja, ale powstała po ponownym przeczytaniu mocno uaktualnionej "Pracy aktora nad rolą" w nowym tłumaczeniu pana Jerzego Czecha, które jeszcze raz ukazało moc METODY. My - aktorzy zdradzamy, uciekamy od początków, od sensów, umykamy psychologii, gubimy się wśród poszukiwań formalnych, czasem chamiejemy uwiedzeni złem, szwindlujemy sercem, uczuciami, poszukujemy miejsc dawno odkrytych. I tylko po spektaklu, po czasie mordowania prawdy i marzeń, zastanawiamy się, gdzie jest POCZĄTEK. ON JEST W TEJ KSIĄŻCE! Jest w dziele Stanisławskiego, w jego niezwykłych odkryciach prawdy działania zapisanych na stronach wydawnictwa, które Państwo otrzymujecie. Krakowska szkoła teatralna ma korzenie w tej księdze. Z niej jesteśmy, z nią dialogujemy, czasem odrzucamy, by uświadomić sobie, że tylko tam jest źródło, początek aktorstwa."

(Krzysztof Globisz)

Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
TheZapina | 2013-12-13
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Z tomu przeczytany rozdział: Logika i konsekwencja.

natalka_maj | 2014-08-02
Karola_Gie | 2014-07-24