Jak napisać pracę dyplomową. Poradnik dla humanistów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
poradniki

Książka Umberto Eco, włoskiego semiotyka i estetyka, profesora wielu uniwersytetów (m.in. we Florencji i Bolonii), została pomyślana jako poradnik dla studentów przystępujących do pisania pracy magisterskiej. Autor przedstawia kolejne fazy powstawania pracy, począwszy od wyboru promotora i sformułowania tematu, przez budowanie warsztatu pracy (kwerendy biblioteczne, sporządzanie notatek spełniając

Panix | 2013-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2013

Świetna i solidnie przygotowana porcja materiału z zakresu wiedzy warsztatowej, która w niezwykle prosty sposób pomaga zapanować nad procesem tworzenia pracy dyplomowej. Wykorzystanie zasad zawartych w tej publikacji pozwala czytelnikowi usystematyzować ogrom pozyskanych informacji, niezależnie od przedmiotu specjalizacji. To pozycja obowiązkowa dla tych studentów studiów, zarówno humanistycznych, jak i matematyczno-przyrodniczych, którzy chcą z powodzeniem napisać i obronić dyplomową. Dodam jeszcze, że w moim przypadku lektura ta sprawdziła się na 5!!!
Książka dostępna równiez w wersji elektornicznej za niższą cene.

Eva | 2012-09-27
Przeczytana: 04 maja 2012

Bardzo dobry poradnik, dużo ciekawych informacji i porad, chociaż nieco przestarzałych w dobie powszechnej komputeryzacji.

ws123 | 2016-05-09
Przeczytana: 06 maja 2016

Pozycja nieodzowna dla wszystkich, którzy chcą się zmierzyć w usystematyzowany sposób z pisaniem pracy naukowej. Opatrzona świetnymi komentarzami wybitnego przecież autora. Eco odsłania przed czytelnikiem kulisy swojego warsztatu w sposób zrozumiały i bardzo przystępny.

DżejSiBi | 2012-12-17
Przeczytana: 2004 rok

To dziwne, że Eco pisze takie poradniki. Ale warto się dowiedzieć co nieco na temat warsztatu tego tytana pracy. I coś wziąć od włoskiego mistrza dla siebie.

Ireth | 2016-11-27
Przeczytana: 27 maja 2012