Książka antykucharska

poradniki

Książka Heleny Amiradżibi to gruzińsko-moskiewskie wspomnienia z lat czterdziestych i pięćdziesiątych. Autorka, pochodząca z gruzińskiego książęcego rodu, od lat sześćdziesiątych mieszka w Polsce i jest żoną wybitnego pisarza i scenarzysty Jerzego Stefana Stawińskiego. W swojej książce przedstawia obraz świata gwałtownie zniszczonego przez komunizm

Ola | 2012-03-23
Przeczytana: 21 marca 2012

Przygotowując się do wyjazdu do Gruzji szukałam jak najwięcej książek o ludziach i kulturze tamtego regionu. "Książka antykucharska" to obraz społeczeństwa gruzińskiego w czasach komunizmu widziany oczyma autorki. Realne opisy miejsc, ludzi i wydarzeń; atmosfera spotkań i wiele zdjęć z prywatnej kolekcji Pani Heleny, tworzą książkę, którą czyta się z przyjemnością.

stasia | 2011-11-02
Przeczytana: listopad 2011

Bardzo szybko i przyjemnie się czyta. Troszkę czasem dobarwiona, a raczem doprawiona, ale... czym byłaby literatura bez fikcji literackiej? ;)) Polecam.

Mereseger | 2015-09-28
Na półkach: 2014, Przeczytane