Przestrzenie komparatystyki - italianizm

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Komparatystyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
978-83-233-2901-5
Olsko_Ulrich

Nominacja do Nagrody im. Jana Długosza 2011! Książka Przestrzenie komparatystyki – italianizm stanowi próbę udzielenia usystematyzowanej odpowiedzi na odwieczne pytanie, czym jest komparatystyka. Niniejszy tom łączy poszukiwania teoretyczne i praktykę badawczą. Przedstawia rozwój komparatystyki jako odrębnej metodologii i dziedziny badan literackich, charakteryzuje jej główne obszary, ze...

Nominacja do Nagrody im. Jana Długosza 2011!

Niniejszy tom łączy poszukiwania teoretyczne i praktykę badawczą. Przedstawia rozwój komparatystyki jako odrębnej metodologii i dziedziny badan literackich, charakteryzuje jej główne obszary, ze szczególnym uwzględnieniem italianizmu.

W drugiej części, w postaci studiów i analiz, prezentuje możliwości zastosowania metod porównawczych do badania różnych aspektów jednego z obszarów komparatystyki, jakim jest italianizm.

Przestrzenie komparatystyki – italianizm to książka zarówno dla badaczy, jak i studentów różnych specjalności filologicznych i kulturoznawczych: może służyć zarówno jako źródło wiedzy na temat komparatystyki, jak i pokaz praktycznego zastosowania omawianych metod komparatystycznych.

źródło opisu: www.wuj.pl

źródło okładki: www.wuj.pl