Rozum w świecie praktyki. Poglądy filozoficzne Marthy Nussbaum

978-83-7644-036-1
uniwersytet, edukacja, szkoła, wyższa
filozofia i etyka
Daniel

Jest to praca na temat poglądów filozoficznych współczesnej amerykańskiej autorki Marthy C. Nussbaum . Praca składa się z czterech części: intelektualnej biografii MN, jej koncepcji etyki, filozofii literatury oraz filozofii społecznej. Nussbaum staje się coraz bardziej popularna w Polsce. W polskiej literaturze brak monografii jej poświęconej. Nussbaum jest na świecie filozofką "modną", ale i cenioną, znaną ze swojego społecznego zaangażowania na rzecz kobiet w krajach Trzeciego Świata (i na rzecz wszystkich wykluczonych).

źródło okładki: Merlin

acentuada | 2016-08-18