Spokojnie to tylko... Wielka Brytania

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Culture shock! Great Britain
978-83-01-15208-6
Wielka Brytania

Przewodnik "Spokojnie, to tylko Wielka Brytania" przenosi czytelnika do spowitego mgłą kraju nisko zawieszonych chmur, absurdalnego poczucia humoru, krykieta, pubów, fish and chips oraz herbaty earl grey. Umiłowanie tradycji i przestrzeganie zasad specyficznej brytyjskiej etykiety przenika się z wszechobecną na Wyspach popkulturą oraz potrzebą nadążania za modą i najnowszymi trendami.
Przewodnik tłumaczy, dlaczego codzienne życie wyższych sfer w Wielkiej Brytanii rozgrywa się na okładkach kolorowej prasy, gdzie podziały się "angielskie róże", co oznacza określenie "Jack the lad" i dlaczego, by poznać różnorodność języka, warto obejrzeć filmową wersję "Pigmaliona" G.B. Shawa.
Przewodnik ten to bezpośrednie zderzenie ze wszystkim odcieniami brytyjskości, a więc: Welcome and have a nice time!

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie