Problemy językoznawstwa ogólnego

Therion

Niniejsza książka jest ulepszoną i poszerzoną wersją pracy pt. Z zagadnień językoznawstwa ogólnego , która ukazała się nakładem Ossolineum w 1970 roku. Zbiór ten obejmuje przyczynki z zakresu językoznawstwa ogólnego, dotąd nie drukowane lub rozproszone po różnych, nie zawsze łatwo dostępnych wydawnictwach, z tym że w większości wypadków nie poprzestawano na przedruku lub przekładzie artykułów już ogłoszonych, ale dokonano bądź skróceń, bądź uzupełnień, bądź przeróbek mających za cel udoskonalenie zebranych tu przyczynków oraz powiązanie ich, o ile to było możliwe, w pewną całość.

Piotr Karol | 2015-08-09
V__ | 2015-06-12