Toruń Magiczny

978-83-61641-407
toruń, magiczny
albumy
Purson27

(...) O tym, że Toruń jest miastem magicznym, szybko przekonuje się każdy przybysz, przekraczający gotyckie bramy zabytkowego grodu, pełnego skarbów, ukrytych w urokliwych zaułkach i zakamarkach gotyckich budowli. Jednak magia, to nie tylko zabytkowe mury i ich wnętrza. Magiczna jest też atmosfera miasta, tworzona przez mieszkańców i licznych turystów, spacerujących uliczkami, gdzie historia splata się z teraźniejszością. Toruń jest miastem kultury i sztuki, przez cały rok tętniącym rytmem licznych imprez, fascynującym i inspirującym wielu znanych artystów. Dzięki temu śmiało pretenduje do tytułu "Europejskiej Stolicy Kultury 2016".
ze wstępu do albumu Marek Chełminiak

"Toruń - Magiczny". Zdjęcia ukazujące piękno tego zabytkowego miejsca na mapie Polski, to efekt kilkuletniej pasji znanego fotografa Marka Chełminiaka. Album na 352 stronach zawiera ponad 500 fotografii, podzielony został na 8 rozdziałów, każdy z nich opatrzony krótkim tekstem wprowadzającym, autorstwa Janusza Milanowskiego. tłumaczony na język angielski.

Izabela | 2018-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2018

"Toruń Magiczny" to album ze świetnymi fotografiami miasta i krótkimi tekstami zawierającymi także anegdoty z nim związane oraz różne ciekawostki. Choć tekstu jest w nim stosunkowo mało daje jednak jakiś ogólny ogląd na temat Torunia nawet tym, którzy nigdy w tym mieście nie byli. Toruń jest rzeczywiście bardzo urokliwym, urzekający, malowniczym, czarującym miejscem. Niesposób się w nim nie zakochać. Urzeka swymi zabytkami, historią, kulturą, sztuką... Jest w nim wszechobecny gotyk wprost na wyciągnięcie dłoni. To dosłownie Magiczne miasto i w taki sposób właśnie opowiadają o nim zawarte w albumie zdjęcia. Kto raz zajrzy do Torunia, będzie tęsknił za nim od czasu do czasu. Publikacja ta może stanowić doskonałą pamiątkę z wycieczki po tym miejscu. Zawarto w niej wszystko to, co ważne i nie do zapomnienia. Polecam bo kocham to miasto.

Purson27 | 2012-05-31
Na półkach: Przeczytane, Albumy