Toruń Magiczny

978-83-61641-407
toruń, magiczny
albumy
Purson27

(...) O tym, że Toruń jest miastem magicznym, szybko przekonuje się każdy przybysz, przekraczający gotyckie bramy zabytkowego grodu, pełnego skarbów, ukrytych w urokliwych zaułkach i zakamarkach gotyckich budowli. Jednak magia, to nie tylko zabytkowe mury i ich wnętrza. Magiczna jest też atmosfera miasta, tworzona przez mieszkańców i licznych turystów, spacerujących uliczkami, gdzie historia splata się z teraźniejszością. Toruń jest miastem kultury i sztuki, przez cały rok tętniącym rytmem licznych imprez, fascynującym i inspirującym wielu znanych artystów. Dzięki temu śmiało pretenduje do tytułu "Europejskiej Stolicy Kultury 2016".
ze wstępu do albumu Marek Chełminiak

"Toruń - Magiczny". Zdjęcia ukazujące piękno tego zabytkowego miejsca na mapie Polski, to efekt kilkuletniej pasji znanego fotografa Marka Chełminiaka. Album na 352 stronach zawiera ponad 500 fotografii, podzielony został na 8 rozdziałów, każdy z nich opatrzony krótkim tekstem wprowadzającym, autorstwa Janusza Milanowskiego. tłumaczony na język angielski.

Purson27 | 2012-05-31
Na półkach: Przeczytane, Albumy