Wieczna rzeka

Wydawnictwo: W drodze
Wieczna rzeka
poezja

Wiersze Teresy Tomsi konsekwentnie stawiają pytania o sens: sens świata, sens ludzkiej egzystencji, sens słów, z których powstają. Za taką postawą kryje się nie tyle ciekawość, chęć zrozumienia losu, jaki nam przeznaczony, co rozczarowanie przeżywane wówczas, gdy refleksja dotyczy doznawanych uczuć. Warto zauważyć, że poetka nie zawierza jakimkolwiek stanom satysfakcji, pewności, samozadowolenia. Każde pozytywne mniemanie zdaje się skrywać bowiem również swoje przeciwieństwo, każda ufność zostaje postawiona w stan oskarżenia.

źródło opisu: http://www.teresatomsia.pl/poezja/wieczna-rzeka/

źródło okładki: http://www.teresatomsia.pl/poezja/wieczna-rzeka/