Z szarego notatnika

Wydawnictwo: WBPiCAK

Proza Z szarego notatnika wnosi doświadczenie różnych miejsc, które dla bohaterów opowieści stają się domem stałym lub tymczasowym, rzeczywistym albo wyobrażonym, upragnionym i utraconym. Połączone w metaforyczny sposób wspomnienia z wypraw do Paryża i Bremy z obecnym życiem autorki w Poznaniu zachęcają czytelnika do rozważań o miejscu kobiety w polskiej i emigracyjnej społeczności, a także związanym z nim poczuciem wartości i przynależności. W narracji przeplatają się formy podróżniczego dziennika, felietonu literackiego i reportażu z historią w tle.

źródło opisu: http://wydawnictwo.wbp.poznan.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo.wbp.poznan.p