Zgłosuj na książki roku 2017
The Technopriests: Planeta Games
komiksy
jagarkar

Kolejny tom cyklu Alexandra Jodorovskiego, którego akcja osadzona jest w uniwersum Incala. Scenarzysta umiejętnie łączy trzy poziomy tej niesamowitej opowieści. Przedstawia obecne losy najwyższego Technokapłana - Albino, jego pierwsze kroki w brutalnym i bezlitosnym świecie twórców gier komputerowych, oraz dawne losy jego matki i rodzeństwa, żyjących w niewoli u kosmicznych piratów. Niezwykle interesująca lektura dla każdego fana komiksów!

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2003

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/technokaplani/3

Przemek Skoczyński | 2015-10-06
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 06 października 2015

Teoretycznie konwecncja space opery nie powinna mi odpowiadać. Praktycznie - uwielbiam. Problem jest taki, że to słaby cykl, brzydko narysowany, z marną fabułą, która polega po prostu na doczepianiu na siłę kolejnych, coraz głupszych wątków bez jakiejś przemyślanej koncepcji całości. Właściwie możnaby to ciągnąć w nieskończoność. Na końcu każdego albumu tekst w stylu: "to jeszcze nic, dopiero następna przygoda będzie odjechana". Każda kolejna część pokazuje, że w drabinie społecznej jest jeszcze ktoś wyżej, z kim bohater ma się zmierzyć, co w praktyce oznacza przenikanie jaźni, jakieś łączenie się umysłami i inne tego typu sprawy. Dla hardcorowych fanów Jodorowsky'ego.

Horesz | 2017-09-10
Joanna | 2017-06-20