Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Gaudium
83-89659-27-1
zbigniew herbert
bachu

Książka ta zawiera znaczną część materiałów z dwóch konferencji naukowych pt. Urodziny Pana Cogito zorganizowanych w Warszawie i Krakowie z okazji 80-tej rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta. Książka jest zbiorem pokonferencyjnych rozważań o potrzebie przewartościowania pisarstwa Zbigniewa Herberta oraz o porzuceniu dobrze już znanych interpretacji. Publikacja ta zawiera polemiki o roli...

Książka jest zbiorem pokonferencyjnych rozważań o potrzebie przewartościowania pisarstwa Zbigniewa Herberta oraz o porzuceniu dobrze już znanych interpretacji. Publikacja ta zawiera polemiki o roli podmiotu, znaczeniu historii, postaciach czasu, definicjach narodu i ojczyzny w twórczości poety.

źródło opisu: http://www.gaudium.pl

źródło okładki: http://www.gaudium.pl