Wszystkiego co wiem o zarządzaniu nauczył mnie mój pies

Tłumaczenie: Anna Wojtaszczyk
Wydawnictwo: StudioEMKA
978-83-62304-18-9
zarządzanie, management, psy
biznes, finanse
Fragile

Kiedy zdecydowałem się adoptować psa o imieniu Angel, sądziłem, że będzie to ciekawe, ale niezbyt ambitne doświadczenie. Zła ocena. Szybko stało się jasne, że w radzeniu sobie z Angel najbardziej pomoże mi, nieoczekiwanie, sześć dekad doświadczenia zdobytego na różnych stanowiskach kierowniczych oraz zasady, jakie w tym czasie poznałem. Zacząłem przypominać sobie niektóre z osobistych przeżyć,...

Szybko stało się jasne, że w radzeniu sobie z Angel najbardziej pomoże mi, nieoczekiwanie, sześć dekad doświadczenia zdobytego na różnych stanowiskach kierowniczych oraz zasady, jakie w tym czasie poznałem. Zacząłem przypominać sobie niektóre z osobistych przeżyć, które pogłębiły moje zrozumienie. To z kolei przypomniało mi wielu wspaniałych ludzi, którzy wzbogacili moje życie zawodowe. O niektórych z nich zapewne już słyszeliście, na przykład o pisarzu Stephenie Kingu, a o innych być może będziecie czytać po raz pierwszy.
W przypadku Angel niemal dwa lata trwała praca nad osiągnięciem ostatecznego celu każdego zarządzania — by pomóc człowiekowi (albo psu) osiągnąć pełnię jego możliwości. Patrząc wstecz, odnoszę wrażenie, że te wszystkie skomplikowane rady, o jakich czytałem, były ciekawe, chociaż wykraczały daleko za to, co było mi faktycznie potrzebne, jako że mój styl zarządzania zawsze polegał na minimalizowaniu — to znaczy na sprowadzaniu zawiłości do tego co podstawowe, do starań by zawrzeć to, co musi zostać zrobione, w jednym łatwym do zapamiętania zdaniu albo jeszcze lepiej, w krótkim i prostym wyrażeniu.

źródło opisu: http://www.studioemka.com.pl

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl

orchideaidea | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

Po przeczytaniu tej książki mam wrażenie,że autor chyba sam nie do końca wie z jakim przesłaniem i do kogo ją napisał. Sam tytuł według mnie nie oddaje treści tej publikacji.
Martin P.Levian opisuje okoliczności w jakich stał się nagle właścicielem psa o imieniu Angel. Pisze o jego pieskich umiejętnościach i zwyczajach, wplatając w to opisy swoich własnych sukcesów zawodowych, które wbrew tytułowi książki po części pomogły mu nawiązać odpowiedni kontakt z Angel.

Książka sama w sobie nie jest zła, ale jak dla mnie to za duży miszmasz...

Monika | 2016-04-10
Na półkach: Zwierzakowo, Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 marca 2016

Książka dobra, choć oczekiwałam więcej. Za mało psa w psie. Za mało zarządzania w zarządzaniu. Niemniej czyta się sprawnie i bez znudzenia.

Brejn | 2015-09-08
Przeczytana: 07 września 2015

KRÓTKI AMERYKAŃSKI poradniko tym w jaki Sposób uczyć się od psa tego co w życiu i biznesie ważne. Mój pieski pamiętnik zawiera sporo podobnych wspomnień, niemniej jednak niektóre Z nich zyskały nowego blasku.

Książka Kompaktowa- idealna do tramwaju, Pociągu i autobusu 0 ile nie trzęsie. Dosłownie na jedno popołudnie przed i po spacerze ze swoim psem.