Godzina dziennie z Web Analytics. Stwórz dobrą strategię e-marketingową

Tłumaczenie: Tomasz Walczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Godzina dziennie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Web Analytics. An Hour a Day
978-83-246-1880-4
Mohito_n

Naucz się myśleć jak użytkownik witryny Poznaj i zastosuj zaawansowane techniki analityczne Wykorzystaj gotowe rozwiązania do pomiaru stron Czy potrafisz odpowiedzieć na pytanie, ile osób dziennie odwiedza Twój serwis lub blog? Jak długo przebywają w Twoim sklepie i która strona przyciąga najwięcej klientów? Jeżeli jesteś w stanie przytoczyć te dane, z pewnością korzystasz z narzędzi...

Naucz się myśleć jak użytkownik witryny
Poznaj i zastosuj zaawansowane techniki analityczne
Wykorzystaj gotowe rozwiązania do pomiaru stron
Czy potrafisz odpowiedzieć na pytanie, ile osób dziennie odwiedza Twój serwis lub blog? Jak długo przebywają w Twoim sklepie i która strona przyciąga najwięcej klientów? Jeżeli jesteś w stanie przytoczyć te dane, z pewnością korzystasz z narzędzi pozwalających na analizę ruchu na Twojej witrynie. Jeżeli jednak nie masz bladego pojęcia, jak interpretować i wykorzystać te informacje, dzięki tej książce również i Ty zaczniesz efektywnie korzystać ze statystyk! Analizy ruchu na stronie oferuje wiele źródeł, jednak dopiero usługa uruchomiona przez Google Analytics w 2005 roku sprawiła, że zaawansowane narzędzia stały się dostępne dla przeciętnego webmastera.

Autor tej niezwykłej książki - Avinash Kaushik, pracownik firmy Google - pokaże Ci krok po kroku, jak opracować skuteczną strategię analizy danych internetowych. Przekonasz się, że wystarczy zaledwie godzina dziennie z Web Analytics, by znacznie poprawić wyniki oglądalności i dochody Twojego serwisu. Dowiesz się między innymi, w jaki sposób zbierać dane do analizy, oraz poznasz dostępne analizy jakościowe. Ponadto zrozumiesz kluczowe elementy skutecznej strategii analizy danych internetowych oraz nauczysz się przeprowadzać tę analizę. W kolejnych rozdziałach zapoznasz się także z dostępnymi miarami, analizą w obszarze wyszukiwania, sporządzaniem raportów czy też analizowaniem witryn z nurtu Web 2.0. Po przeczytaniu tej książki podejmowanie decyzji na podstawie dostępnych danych nie będzie dla Ciebie żadnym problemem!

Historia analiz danych internetowych
Analizy zachowania, skutków i doświadczeń
Sposoby zbierania danych do analizy
Pozyskiwanie danych na temat konkurencyjności
Dostępne analizy jakościowe
Elementy skutecznej strategii analizy danych internetowych
Najlepsze praktyki w tym zakresie
Wybór optymalnego narzędzia do prowadzenia analiz
Dostępne miary w analizie danych internetowych
Pomiar kosztów oraz zwrotu z inwestycji
Ustalanie czytelników serwisu
Analiza w obszarze wyszukiwania
Analiza skuteczności kampanii PPC
Analiza skutków marketingu e-mailowego oraz wielokanałowego
Opracowanie skutecznych raportów podsumowujących
Zastosowanie procesu DMAIC
Analiza stron z nurtu Web 2.0
Mity z obszaru analizy danych internetowych
Obliczanie współczynnika konwersji
Pozyskiwanie konsultantów oraz ekspertów wewnętrznych
Zwiększ popularność swojej witryny dzięki efektywnym analizom danych internetowych!

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/godzina-dziennie-z-web-an...(?)

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/godzina-dziennie-z-web-an...»

luq | 2013-12-29
Przeczytana: 07 listopada 2012

Jedna z najbardziej "przegadanych" książek jakie kiedykolwiek czytałem. Pełna nonsensowych porad, takich jak poniższe (autentyczne cytaty z książki):

"Może się to wydawać oczywiste, ale niezwykle ważny jest dobry początek"

"raporty mogą okazać się niezwykle cenne, jeśli analityk starannie się im przyjrzy"

"Wszystko się zmienia. Firmy się zmieniają, ludzie przychodzą i odchodzą"

"Jeśli dostawca dokonuje pomiaru w nieprawidłowy sposób, należy poprosić go o zmianę metody".

itp, w zasadzie można otworzyć książkę na dowolnej stronie i na pewno znajdzie się jakąś perełkę w stylu powyższych.

Po przeczytaniu mam wrażenie, że wiedzę zawartą na 500 stronach tej ksiązki można by zmieścić w 50-stronicowym opracowaniu nie tracąc niczego istotnego. Reszta to ogólniki i złote myśli w stylu powyższych.

InfiniteAdventures | 2017-11-16
Dawid | 2016-06-04