Web Analytics 2.0. Świadome rozwijanie witryn internetowych

Tłumaczenie: Mikołaj Szczepaniak
Wydawnictwo: Helion
Web Analytics 2.0: The Art of Online Accountability and Science of Customer Centricity
978-83-246-26-496
Miksa

Ta książka odpowiada na cztery pytania egzystencjalne: Co? Ile? Dlaczego? Co dalej? Web Analytics 2.0 całkowicie zmienia dotychczasowy sposób obróbki danych o witrynach internetowych. Pozwala Ci odkryć wpływ i wartość ekonomiczną Twojej witryny na podstawie ścisłych, precyzyjnie zdefiniowanych analiz. Pomaga w podejmowaniu działań zależnych od głosu klienta oraz otwiera na korzystanie z...

Ta książka odpowiada na cztery pytania egzystencjalne:
Co?
Ile?
Dlaczego?
Co dalej?
Web Analytics 2.0 całkowicie zmienia dotychczasowy sposób obróbki danych o witrynach internetowych. Pozwala Ci odkryć wpływ i wartość ekonomiczną Twojej witryny na podstawie ścisłych, precyzyjnie zdefiniowanych analiz. Pomaga w podejmowaniu działań zależnych od głosu klienta oraz otwiera na korzystanie z potencjału eksperymentów ? to zaś gwarantuje szybsze zmienianie nietrafionych decyzji. Stwarza też możliwość wyjścia poza ramy własnych danych i stosowania metod analizy konkurencyjności jako sposobu odkrywania mocnych oraz słabych punktów konkurentów.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak sprawnie mierzyć, trafnie analizować i radzić sobie z błyskawicznie ewoluującymi technologiami oraz trendami ? w tym z serwisami społecznościowymi, zapisami wideo, technologiami mobilnymi czy metodami doboru treści pod kątem klienta ? lider analityki internetowej poprowadzi Cię przez model nowej generacji, analitykę internetową 2.0!

Pozycja obowiązkowa dla każdego profesjonalisty pracującego w świecie witryn internetowych.

Optymalna strategia doboru narzędzi wspierających analitykę internetową.
Analizy przepływu użytkowników ? osiem kluczowych miar witryny internetowej.
Zasady i metody korzystania z danych jakościowych.
Problem wyboru dostawcy rozwiązań w zakresie badań online.
Nowe rozwiązania w zakresie badania odczuć użytkowników.
Szybsze odkrywanie niepowodzeń: uwalnianie potencjału testów i eksperymentów.
Analiza konkurencyjności, ruchu na witrynach internetowych i zachowań użytkowników wyszukiwarek.
Nowe formy analiz: portale społecznościowe, serwisy mobilne i treści wideo.
Optymalne rozwiązania problemu ukrytych pułapek analityki internetowej.
Często porównuję analitykę internetową do Angeliny Jolie ? samo to zestawienie pokazuje, jak seksowna, silna i dobra jest analityka internetowa. Jestem pewien, że gdzieś w połowie lektury tej książki zrozumiesz i zaczniesz podzielać moją opinię.

źródło opisu: matras.pl

źródło okładki: matras.pl

Jest to jedna z pierwszych książek, które powinien przerobić nie tylko analityk internetowy, lecz w ogóle każdy zajmujący się zawodowo internetem. Wiedza obowiązkowa, przekazana przystępnie - autorowi udało się dać czytelnikowi wiedzę poniekąd będącą "czarną magią" w sposób bardzo łatwy do zrozumienia.

Jednakże trzeba (!) do pewnych kwestii przedstawionych w książce podejść z rezerwą z uwagi na specyfikę świata internetu, który zmienia się niebywale dynamicznie. Tylko z tego powodu książka Web Analytics 2.0 nie dostała 10*. Pomimo tego do tej książki będę zawsze wracał z przyjemnością. Jest tego warta.

obiekt09120 | 2016-09-29
Przeczytana: 29 września 2016

Wartościowa książka i łatwo przyswajalna wiedza, której jedynym mankamentem jest to, że wraz z upływem lat stopniowo traci swój potencjał z racji przedawnienia się pewnych, zawartych w niej informacji.

Wojtek Borowy | 2015-10-18
nakazanieto | 2014-08-15