C++. Elementarz hakera

Tłumaczenie: Przemysław Szeremiota
Wydawnictwo: Helion
Hackish C++ Pranks & Tricks
Mohito_n

Poznaj techniki tworzenia programów, które zadziwią użytkowników swoim działaniem Zoptymalizuj kod źródłowy Napisz programy wykorzystujące elementy pulpitu Windows Naucz się zasad programowania sieciowego Haker, wbrew utartym poglądom, nie jest osobą, której głównym celem jest niszczenie -- haker to ktoś, kto podchodzi do standardowych problemów programistycznych w niestandardowy sposób,...

Poznaj techniki tworzenia programów,
które zadziwią użytkowników swoim działaniem

Zoptymalizuj kod źródłowy
Napisz programy wykorzystujące elementy pulpitu Windows
Naucz się zasad programowania sieciowego
Haker, wbrew utartym poglądom, nie jest osobą, której głównym celem jest niszczenie -- haker to ktoś, kto podchodzi do standardowych problemów programistycznych w niestandardowy sposób, tworząc własne rozwiązania, często zaskakujące innych. Opracowywanie takich nietypowych rozwiązań wymaga wszechstronnej wiedzy z zakresu programowania, znajomości systemu operacyjnego i umiejętności wynajdowania i stosowania nieudokumentowanych funkcji języków programowania i platform systemowych.

"C++. Elementarz hakera" to książka przeznaczona dla wszystkich tych, którym "zwykłe" programowanie już nie wystarcza i którzy chcą stworzyć coś wyjątkowego. Przedstawia techniki, dzięki którym programy będą działać szybciej, a efekty ich działania będą zachwycać i zaskakiwać. Czytając ją, nauczysz się pisać aplikacje, które rozbawią lub zirytują innych użytkowników, tworzyć narzędzia do skanowania portów oraz wykorzystywać wiedzę o systemach operacyjnych i językach programowania do optymalizacji i przyspieszania działania programów.

Optymalizacja kodu źródłowego i usuwanie wąskich gardeł
Zasady prawidłowego projektowania aplikacji
Tworzenie programów-żartów
Programowanie w systemie Windows
Sieci i protokoły sieciowe
Implementacja obsługi sieci we własnych aplikacjach
Sztuczki ze sprzętem
Techniki hakerskie
Wiedząc, jak działają hakerzy, będziesz mógł zabezpieczyć swoje aplikacje przed atakami tych, którzy swoją wiedzę wykorzystują w niewłaściwy sposób.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/c-elementarz-hakera-michael-flenov,cpelha.htm

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/c-elementarz-hakera-michael-flenov,cpelha.htm

Zet | 2015-07-09
Andrev01 | 2012-11-29