Biznesplan zastosowania i przykłady

Wydawnictwo: Poltext
biznes, finanse

Jest to praktyczny poradnik, poświęcony problematyce efektywności różnego rodzaju projektów gospodarczych: od uruchomienia własnego biznesu (co wziąć pod uwagę przy jego projektowaniu, jaka jest jego opłacalność), przez prowadzenie małej i średniej firmy (jak zaplanować wydatki, czym się kierować przy ocenie ewentualnych sukcesów czy porażek), aż do budowy planów finansowych dużych przedsiębiorstw. Istotnym novum jest prezentacja biznesplanu przedsięwzięcia inwestycyjnego.Książka składa się z dwóch odrębnych metodologicznie części. W pierwszej, teoretycznej (rozdz. I, II) Autor wyjaśnia istotę, zasady i techniki sporządzania biznesplanów, wskazuje sytuacje i okoliczności, które wymagają precyzyjnego planu finansowego. W części drugiej (rozdz. III, IV, V) zostały szczegółowo opisane i skalkulowane konkretne pomysły biznesowe (siłowni, kwiaciarni, salonu fryzjerskiego, fabryki mebli). Tutaj też Autor podaje najczęściej stosowane mierniki wyceny wartości firmy, wzory informujące o podstawowych parametrach ekonomicznych, ważnych szczególnie przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, rozwojowych itp.Podręcznik napisany jest przystępnym, jasnym językiem, wykład prowadzony jest w sposób przejrzysty, trudniejsze partie o matematycznym charakterze zilustrowane zostały przykładami z życia. Przeznaczony jest dla studentów uczelni ekonomicznych oraz osób, które chcą samodzielnie przygotować profesjonalny biznesplan lub stoją przed zadaniem oceny biznesplanu i podjęcia na jego podstawie ważnej decyzji.