Najlepsze praktyki zarządzania zasobami ludzkimi w polsce - Pocztowski Aleksy

Wydawnictwo: Oficyna Ekonomiczna
biznes, finanse

Trzeci zestaw opisów najlepszych praktyk zarządzania zasobami ludzkimi przygotowany we współpracy z Instytutem Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie oraz Domem Wydawniczym ABC, wydawcą aktualizowanego Serwisu HR. zamieszczone tu studia przypadków dotyczą rozwiązań stosowanych w przedsiębiorstwach, które uczestniczyły w czwartej edycji konkursu Lider zarządzania zasobami Ludzkimi, zorganizowanego przez IPiSS w 2003 roku. Wszystkie przedstawione tu firmy wyróżniają się profesjonalnym i nowatorskim podejściem do pełnienia funkcji personalnej oraz wdrażają nowoczesne rozwiązania. Problematyka poruszona w książce obejmuje następujące zagadnienia:* wdrażanie strategii zarządzania personelem, * budowanie warunków sprzyjających pełnieniu misji organizacji, * partnerstwo w zarządzaniu zasobami ludzkimi, * społeczna odpowiedzialność biznesu, * tworzenie organizacji uczącej się, * system rozwoju kadry kierowniczej, * zwiększanie satysfakcji z pracy, * zrównoważona karta wyników, * program restrukturyzacji zatrudnienia, * zarządzanie zatrudnieniem w warunkach łączenia się przedsiębiorstw

fwalicki | 2013-09-18
Na półkach