Trenuj umysł

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7587-566-9

Książka ta zawiera zestaw ćwiczeń nazwanych na nasze potrzeby kartami prac wraz z rozwiązaniami stworzony na bazie wieloletnich doświadczeń płynących z naszej pracy zawodowej oraz dostępnej literatury. Nie opiera się ona na konkretnej metodzie. Ćwiczenia o różnym stopniu trudności oraz zróżnicowanej tematyce, bazujące na wiedzy ogólnej, nadają się do prowadzenia zajęć o charakterze zarówno indywidualnym, jak i grupowym. Prowadzący może na swój sposób oraz na własne potrzeby modyfikować i łączyć poszczególne zajęcia. Wielorakość zadań umożliwia pracę z podopiecznymi z różnymi stopniami zaawansowania choroby. Proponowane przez nas zajęcia to: anagramy, krzyżówki, wykreślanki, zadania opierające się na skojarzeniach, podstawowej wiedzy matematycznej, geograficznej i polonistycznej.
Najlepsze rezultaty osiąga się w początkowym etapie choroby, nie można jednak zapominać o tym, że terapia pozytywnie oddziałuje na chorego także w późniejszym okresie. Pacjent może uczestniczyć w różnych metodach terapii: psychoterapii, gelatoterapii, rehabilitacji, muzykoterapii, choreoterapii, dramatoterapii, treningu orientacji, terapii zajęciowej, relaksacji i innych. Wymierne efekty pracy uzyskujemy dzięki holistycznemu podejściu do osób dotkniętych otępieniami.

Istotne cechy:
- przejrzystość i czytelność kart
- karty pracy z odpowiedziami
- różnorodna tematyka
- możliwość modyfikacji ćwiczeń
- zróżnicowany stopień trudności
- skierowany do różnych grup zawodowych (psycholog, pedagog, pielęgniarka, opiekun medyczny, neurologopeda, terapeuta) oraz do chorych i opiekunów rodzinnych
- ćwiczenia stworzone na bazie praktyki zawodowej

źródło opisu: http://impulsoficyna.com.pl

źródło okładki: http://impulsoficyna.com.pl

Anna | 2016-12-02
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Autorki Katarzyna Sabela i Mirosława Cuper w sposób umiejętny przedstawiły - ćwiczenia na rozwiązanie problemu z zaburzeniami pamięci, o którym w społeczeństwie mówi się na ogół niechętnie.

W zeszycie tym znajdziesz czytelniku: ćwiczenia z rysunkiem, z kalendarzem , ćwiczenia na zapamiętywanie, ćwiczenia językowe, anagramy, wykreślanki, krzyżówki, ćwiczenia z wykorzystaniem przysłów i piosenek, ćwiczenia geograficzne, ćwiczenia matematyczne, ćwiczenia oparte na skojarzeniach.

Zapoznałam się jako odbiorca i próbowałam wykonać podane ćwiczenia i opracowane są precyzyjnie. Wykonywałam te ćwiczenia z zeszytu i uważam, że trening czyni mistrza na każdym poziomie niezależnie od wieku.

Ta książka sprawia wiele radości podczas czytania i w przejrzysty sposób jest zaprezentowana. Dzięki temu, że autorki posiadają inspirację w innej osobie zajmującej się również tą tematyką- „Trenuj pamięć” Ursula Normann mogły podzielić się swoją wiedzą zaprezentowaną i udoskonalić swój...

kasandra_85 | 2012-04-10
Przeczytana: kwiecień 2012

Zaczarowana | 2013-03-28
Jusia | 2012-08-16
Na półkach: 52 książki (2012)
Przeczytana: 14 sierpnia 2012
Ellise | 2017-04-04