Dopóki algebra was nie rozdzieli. Teoria grup i jej zastosowania.

Wydawnictwo: RBA
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Hasta que el álgebra nos separe. La teoría de grupos y sus aplicaciones
matematyka, teoria grup, algebra
A--

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka.

źródło opisu: RBA, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-02-25

Książka ciekawa, lecz w odbiorze dość trudna. Nie jest to do końca książka dla początkujących matematyków. Wiele jej fragmentów stanowi prawdziwe wyzwanie matematyczne. Na pewno jest to jednak książka bardzo dobra.
Książka matematyczna napisana w formie dialogu. Rozmowa toczy się pomiędzy dwoma wybitnymi postaciami. Jednym z rozmówców jest Andre Weil, drugim Claude Levi-Strauss. Forma wykładu nie występuje tylko w rozdziale piątym i dodatku. Książka omawia niezwykle ciekawe elementy teorii matematycznych grup. Autor jednak czasem jakby zapomniał, że miała to być książka popularnonaukowa i dla takich laików matematycznych jak ja, niektóre jej części lub fragmenty są po prostu bardzo trudne do zrozumienia i przyswojenia. Niemniej uważam, że warto się z nią zapoznać i wielu czytelnikom (nawet niewtajemniczonym zbytnio w matematyczne zawiłości) dostarczy intelektualnej przygody na wysokim poziomie.
Książka otrzymuje wysoką ocenę. Niezwykły pomysł na książkę matematyczną (forma dialogu)...

Artur W | 2016-07-24
ArturW | 2018-04-05