Joomla
Hatezit

Joomla! to wielokrotnie nagradzany, darmowy System Zarządzania Treścią, o rozległym i wciąż poszerzającym się zakresie możliwości. Joomla! napisany został w języku PHP i wykorzystuje bazę danych MySQL. Pozwala użytkownikowi łatwo publikować i zarządzać dowolną zawartością w internecie, intranecie oraz ekstranecie bez znajomości języka HTML. System Joomla!, którego nazwę tłumaczy się jako "wszyscy razem", to coś więcej niż tylko program -- to zaangażowana w jego dalszy rozwój społeczność, do której i Ty możesz teraz dołączyć!

Książka "Joomla! Podręcznik administratora systemu" przeznaczona jest zarówno dla osób, które dopiero poznają ten system, jak i dla zaawansowanych użytkowników. Dzięki niej nauczysz się tworzyć strony wizerunkowe, domowe i hobbystyczne, a także rozbudowane serwisy komercyjne, takie jak sklep internetowy. Poznasz rozwiązania, które pozwolą na użycie szablonów, a one znacznie ułatwią Ci realizację ciekawych i oryginalnych pomysłów. Ta książka to swoisty niezbędnik, który powinien mieć pod ręką każdy, kto chce zostać administratorem strony internetowej, przyciągającej nie tylko uwagę, ale i rzesze użytkowników!

Systemy Zarządzania Treścią (CMS)
Joomla! 1.0.x i 1.5
Konfiguracja witryny i zarządzanie użytkownikami
Tworzenie artykułu statycznego i dynamicznego
Menedżer mediów
Komponenty, moduły i rozszerzenia
Instalacja i modyfikacja szablonu
Narzędzia dla administratora
Bezpieczeństwo systemu Joomla!
Budowa strony instytucji państwowej i sklepu internetowego

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/joomla-podrecznik-adminis...(?)

źródło okładki: Helion

Piotr | 2014-05-06

Szczerze to po książce spodziewałem się czegoś więcej, być może dlatego, że miała ona rozszerzyć moją wiedzę. Niemniej jednak dla osoby, która startuje z Joomla i systemem CMS jest to jak najbardziej przydatna pozycja.

Hatezit | 2012-03-24
Przeczytana: 24 marca 2012

Ta pozycja dotycząca administracji systemem CMS jakim jest Joomla, pozwala na zrozumienie i działanie tego systemu. W pewnym momencie miałem wrażenie niedosyt dlatego ta pozycja nie jest bardzo dobra i trzeba jak autor pisze zagłębiąc się na stronach Joomla aby więcej dowiedzieć się o tym systemie. Jednak ta książka jest godna uwagi:)

6rano | 2016-02-15
mali74 | 2013-01-21