Magic In The Blood

Okładka książki Magic In The Blood Devon Monk
Okładka książki Magic In The Blood
Devon Monk Wydawnictwo: Roc Books Cykl: Allie Beckstrom (tom 2) fantasy, science fiction
Allie Beckstrom (tom 2)
Roc Books
2009-05-05
2009-05-05
Allie Beckstrom urban fantasy magia

Witajcie, miłośnicy magii i tajemniczych intryg! Dziś mam dla Was recenzję drugiego tomu serii "Allie Beckstrom" zatytułowanego "Magic In The Blood". Czy jesteście gotowi na kolejną dawkę magii i niebezpieczeństwa?

W "Magic In The Blood" wracamy do świata, w którym magia jest nieodłącznym elementem codziennego życia. Główną bohaterką jest Allie Beckstrom, utalentowana młoda kobieta posiadająca niezwykłe zdolności magiczne. Allie stara się odkryć tajemnice swojego rodzinnego dziedzictwa, jednocześnie walcząc z konsekwencjami używania magii, które powoli niszczą jej ciało.

W drugim tomie Allie zostaje wciągnięta w intrygującą sprawę dotyczącą zaginięcia młodej dziewczyny. Wraz z towarzyszami, musi rozwiązać zagadkę i odkryć, co stało się z zaginioną. W trakcie dochodzenia odkrywa niebezpieczne sekrety i staje w obliczu coraz większego niebezpieczeństwa.

Devon Monk, autorka serii, umiejętnie buduje świat oparty na magii, w którym czytelnik czuje się jakby sam był częścią tego magicznego świata. Jej opisy są barwne i pełne detali, co sprawia, że każda scena staje się niemal pulsacyjna. W "Magic In The Blood" nie brakuje emocji, napięcia i zaskakujących zwrotów akcji.

Jednakże, mimo tych zalet, muszę przyznać, że drugi tom nieco mnie rozczarował. Mimo ciekawej fabuły, niektóre wątki wydawały się nieco przewidywalne, a tempo narracji było nieco nieregularne. Czułem, że niektóre elementy mogły zostać lepiej rozwinięte, aby w pełni uwolnić potencjał historii.

Mimo tych niedociągnięć, "Magic In The Blood" nadal oferuje wiele przyjemności dla miłośników urban fantasy. Jeśli jesteś fanem magii, tajemnic i niebezpieczeństwa, z pewnością znajdziesz w tej książce coś dla siebie.

Ocena "Magic In The Blood" to 5/10. To przyzwoity tom, który dostarcza swojej publiczności magii i niebezpieczeństwa, choć nie osiąga pełnego potencjału, jaki obiecuje.

Drugi tom o Allie Beckstrom.
Allie straciła wspomnienia z ostatnich tygodni. Nie pamięta śmierci ojca, ani mężczyzny, którego pokochała.
A teraz jeszcze ma większy problem. Widzi ducha swojego ojca. Wariuje czy nie?
Napada na nią facet, którego kiedyś wsadziła do więzienia. Zatrudnia ją tajna, magiczna policja do sprawy zaginionych dziewcząt. Dowiaduje się o spotkaniach Tropicieli.Widzi więcej duchów.Dużo wątków tu się miesza.
Allie wkracza głębiej w nieznany jej dotychczas świat magii.
Na duży plus zasługuje powrót ojca Allie. Wiele by straciła ta seria bez niego. Ciekawie też układają się relacje wdowy po ojcu, Violet i Allie. I nie mogę się doczekać dalszych scen z nimi.
Zayvion znów się pojawia. Jest jak anioł stróż, czuwa nad nią. Okazuje się, że jest całkiem dobry w magii i wie rzeczy, o których przeciętny człowiek nie wie (w tym i Allie).
Allie nadal jest uparta i nie słucha głosu rozsądku. To jej największa wada. Do niektórych, okropnych sytuacji nie doszłoby, gdyby posłuchała ludzi mądrzejszych od siebie.
Ta część podobała mi się mniej. Może dlatego, że wszystko kręciło się wokół śmierci.
Daję 7/10

Drugi tom o Allie Beckstrom.
A teraz jeszcze ma większy problem. Widzi ducha swojego ojca. Wariuje czy nie?

• Wampiry/Czarownice/Kosmici/Fantastyka
  • Young adults/New adult/Młodzieżówki