Kino Szoku przyszłości

Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
popularnonaukowa
Lunatyczka

Najinteligentniejszy z filmów opisujących zagładę biologiczną jest niewątpliwie Andromeda znaczy śmierć (The Andromeda Strain - 1971 r.) Roberta Wise'a. Sytuacja wyjściowa jest podobna jak w Zemście kosmosu. Z podróży do gwiazd wraca pojemnik, który otwarty przez mieszkańców wioski staje się powodem ich masowej śmierci. Aliści z zagłady wychodzą z życiem zgryźliwy starzec i płaczące niemowlę. Wśród naukowców wybucha konsternacja, ponieważ nie mogą rozwikłać zaskakującej zagadki. Znajdują wreszcie przyczynę zgonu mieszkańców. Jest nią dziwny szczep roślinny żywiący się cudzym istnieniem. Dlaczego jednak zniechęcili go starzec i dziecko ?

źródło opisu: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza , 1981

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Lunatyczka | 2012-01-07
Przeczytana: 03 stycznia 2012

Ta książka utwierdziła mnie w przekonaniu że nie interesuję się filmami , a musiałam ją przeczytać bo robimy w szkole projekt na ten temat , dowiedziałam się trochę informacji o starych filmach grozy , ale tak po za tym nie podobała mi się