Mój podręcznik pierwszej pomocy

Wydawnictwo: Jedność
837224829X

Dziesięć opowiadań przedstawiających najbardziej typowe formy wypadków, które zdarzają się dzieciom: rany cięte i tłuczone, udar słoneczny, ugryzienie przez chomika, zadławienie cukierkiem.Książka uczy, w jaki sposób można się chronić przed wypadkami tego typu,a także wzkazuje, co trzeba zrobić, jeśli jednak dojdzie do takiej sytuacji zachowanie spokoju to jedna rzecz, właściwe opatrzenie rany druga, zaś trzecią jest wyrobienie u dzieci nawyku sprowadzenia na czas pomocy kogoś dorosłego lub lekarza.