Słownik wyrazów obcych PWN

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-14197-2
słownik, wyrazy obce
jagarkar

Słownik wyrazów obcych PWN zawiera: * 25 000 haseł, w tym ponad 1000 wyrazów, które niedawno weszły do polszczyzny, np. post, real, lamer, ban, natoholik, fotoblog, SARS, bookcrossing * formy odmiany wyrazów * liczne wyrazy pochodne * bogaty wybór sentencji i zwrotów obcojęzycznych * wyczerpujące informacje o pochodzeniu wyrazów * indeks ułatwiający znalezienie hasła o nieznanej pisowni, ale...

Słownik wyrazów obcych PWN zawiera:

* formy odmiany wyrazów
* liczne wyrazy pochodne
* bogaty wybór sentencji i zwrotów obcojęzycznych
* wyczerpujące informacje o pochodzeniu wyrazów
* indeks ułatwiający znalezienie hasła o nieznanej pisowni, ale znanej wymowie
* zestawienie zbiorcze wybranych haseł, np. jednostki miar, waluty państw świata, pierwiastki chemiczne, Układ Słoneczny, znaki zodiaku, a także krótka historia zapożyczeń

Słownik nowoczesny i funkcjonalny, niezbędny w każdej domowej bibliotece. Bogactwo informacji, specjalny dobór haseł oraz przejrzysty układ sprawiają, że stanowi nieocenioną pomoc dla uczniów.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2004

Ivi | 2016-10-22