Kredyty bankowe i inne formy finansowania

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Książka jest poradnikiem dla osób zarządzających małymi i średnimi ?rmami, które poszukują dodatkowych źródeł ?nansowania działalności bieżącej lub pla­nowanego rozwoju. Autorka omawia specy?kę poszczególnych form ?nansowania ze wskazaniem wy­nikających z nich potencjalnych korzyści i zagrożeń. Przedstawia najpopularniej­sze produkty i usługi oferowane przez banki i inne instytucje ?nansowe: kredyty, gwarancje bankowe, leasing, faktoring. Wskazuje na możliwości uzyskania do?­nansowania w postaci dotacji un?nych czy poprzez prywatny rynek kapitałowy. W aspekcie praktycznym omówiono krok po kroku proces przyznawania kredytu od momentu złożenia wniosku kredytowego do podpisania umowy i spłaty kredy­tu. Pozwala to na zrozumienie procedur i oczekiwań banku, lepsze przemyślenie potrzeb kredytowych ?rmy, profesjonalne przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów i informacji dodatkowych. Ponadto jako pierwsza na rynku książka ta przedstawia ideę oraz praktyczne konsekwencje stosowania przez banki oceny ratingowej w procesie badania ryzyka kredytowego.