Elektrochemia II. Elektrodyka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wykłady z chemii fizycznej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowo-Techniczne
83-204-2564-6
Rafał

Elektrochemia II. Elektrodyka jest drugą częścią oczekiwanego tomu "Wykłady z chemii fizycznej", w której omówiono właściwości granicy faz elektroda-roztwór elektrolitu, kinetykę i mechanizm procesów elektrodowych - omówiono też czynniki decydujące o przebiegu tych procesów. Ponadto przedstawiono elektrochemiczne metody badawcze, niektóre ważne procesy elektrodowe oraz elektrochemię stosowaną. Wielką zaletą książki jest wnikliwa interpretacja zagadnień oraz podglądowe i przystępne wykładu, a jej wartość merytoryczną podnoszą liczne przykłady obliczeniowe, które ułatwią zrozumienie zjawisk przebiegających na granicy faz.

źródło opisu: Okładka

Nine | 2012-02-02