rozwiń zwiń

forum Oficjalne Konkursy

Motywy z przymrużeniem oka - wygraj cykl książek „Ostatnie".

LubimyCzytać
utworzył 02.10.2018 o 15:01

Motywy z przymrużeniem oka - wygraj cykl książek „Ostatnie".

„Ostatni portret Melanii”

Artysta malarz Igor Żurek i księgowa Melania Łucka tworzą szczęśliwą parę. W pewien sierpniowy poranek Igor budzi się i spostrzega, że Melania zniknęła. Rozpoczyna poszukiwania, które stopniowo ujawniają drugie dno ich związku. W zwariowanej podróży Żurkowi towarzyszy Nikola Napiecek, miłośniczka różowych skuterów i kolczyków w nosie. Bohaterką książki jest również słynna pisarka Sandra Sauer. Wielbicielkami jej powieści są Melania i Nikola. Dla Igora zaś fenomen poczytnej autorki jest równie niezrozumiały jak zniknięcie Melanii.
 

„Ostatni romans Kornelii”

Kornelia Kłosowska, autorka książki o Melanii Łuckiej, zostaje zwolniona z pracy przy serialu Gorzkie serca. Żona pewnego posła bowiem dopatruje się podobieństwa między jednym z bohaterów książki a swoim mężem i planuje pozwać autorkę. Jedynym wyjściem w tej sytuacji jest napisanie powieści, w której małżeństwo posła zostanie ukazane w lepszym świetle. Pozbawiona źródła dochodów Kornelia wraca do rodzinnego Miłowa. Tam spotyka swą licealną miłość…
 

„Ostatnia obsesja Natalii”

Natalia Nancewicz, nauczycielka kreatywnego pisania, autorka „Ostatniego portretu Melanii” i „Ostatniego romansu Kornelii”, marzy o komercyjnym sukcesie. Pewnego dnia otrzymuje zaskakującą propozycję od poczytnego pisarza Doriana Habdanka. Wkrótce okaże się, że oboje skrywają kilka zawodowych i życiowych tajemnic. Kolejne zwroty akcji zaś ujawnią skomplikowane sieci powiązań między bohaterami i zdemaskują ich sekrety.



 

Każda część cyklu „Ostatnie” to zabawa konwencjami. Pierwsza bawi się stereotypowymi motywami „książek kobiecych”, druga – literaturą obyczajową, a ostatni tom z przymrużeniem oka sięga po elementy romansu i thrillera. Jakie stereotypowe elementy literatury gatunkowej należą do Waszych ulubionych i dlaczego? Policjanci z bagażem trudnych doświadczeń i nałogami? A może miłość, która przezwycięża wszystkie przeciwności?
 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy trzech najciekawszych tekstów otrzymają cykl książek „Ostatnie" wydawnictwa Rebis: „Ostatni portret Melanii”, „Ostatni romans Kornelii”, „Ostatnia obsesja Natalii” .

Regulamin
  • Konkurs trwa od 2 października do 9 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Rebis. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 

odpowiedzi [66]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Meszuge 03.10.2018 09:06
Czytelnik

Dawno temu, daleko stąd, starałem się odkryć, jakie książki (w jakiejś mierze także filmy), a właściwie jakie stereotypowe elementy literatury sprawiają, że pewne dzieła mi się podobają. Wydawało mi się, że jeśli zidentyfikuję ten element, to bardziej trafnie będę dobierał swoje lektury, nie tracąc czasu na te pozycje, które nie mają szans mi się spodobać.
Nieomalże od...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
oktisday 03.10.2018 08:49
Czytelnik

Miejsce: planeta oddalona od naszego układu słonecznego o 192 mln lat świetlnych.
Czas: niedaleka przyszłość rok 2098.
Bohaterowie: trzej przemytników zagrożonych wyginięciem kosmicznych stworzeń, kosmiczna flota, która stara się ich powstrzymać, dziewczyna posiadająca niezwykle rzadkie stworzenie, stworzenie rozumiane ludzka mowę.
Akcja: szaleńczy miedzygwiezdny pościg...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Kamila 03.10.2018 07:36
Czytelniczka

Może ten motyw nie jest bardzo stereotypowy, ale zdecydowanie mój ulubiony - książka w książce. Zaczęło się chyba od "Niekończącej się opowieści" i od tego czasu jak tylko natrafiam na sytuację, że bohater książki, którą czytam też ma swojego ulubionego bohatera, albo jego życie zmienia się po odkryciu jakiejś książki (Zafon) bądź jakąś książkę cytuje - to uśmiecham się pod...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Kasia b 03.10.2018 01:05
Czytelniczka

Uwielbiam życie codzienne przedstawione w zdecydowanie niecodziennych realiach. Troski gospodyni domowej w roku 3000, dobry i zły glina w świecie pełnym magii, trolli, krasnoludów i innych ogrów, miłość dwunastonogich, fioletowych kosmitów, galaktyczna restauracja... Mistrzami opowieści tego typu są Terry Pratchett i Mike Resnick, ale podobnych perełek można doszukać się i...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Lovovic 02.10.2018 23:30
Czytelnik

A ja najbardziej lubię przemiany głównych bohaterów. Lubię czytać o złych charakterach, które pod wpływem kogoś lub czegoś przechodzą na dobrą drogę. Daje to nadzieję,że gdzieś tam głęboko każdy z nas jest dobry, trzeba tylko znaleźć swój drogowskaz.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Łosia 02.10.2018 20:33
Bibliotekarka

Mnie niemal zawsze cieszy typowy czarny charakter - często przystojny, choć surowej urody; inteligentny i cyniczny,typ outsidera, którego losy kończą się jeśli nie niewiadomą, to czymś tragicznym.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
różaJerycho 02.10.2018 19:12
Czytelnik

Osobiście najbardziej bawię się konwencją nadwrażliwego pseudo-romantyka. Jest to przeważnie młodzieniec o pergaminowym licu, długich palcach i spojrzeniu przyćmionym mgiełką miłości własnej. Włosy długie, często zaczesane w kitkę. Nadgarstki zaplecione rzemieniami i nieodzowne okulary " Lenonki ". Biała, lniana koszula z ręcznie haftowaną stójką. Acha i koniecznie wybitnie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Paulina 02.10.2018 18:47
Czytelniczka

Moim ukochanym stereotypowym motywem w książkach jest bad-boy i szara myszka. Przewija się on w większości młodzieżówek, ale chyba każda z nas marzy (lub marzyła będąc nastolatką) o spotkaniu "złego" chłopaka, który pod jej wpływem staje się lepszy.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Villiana 02.10.2018 17:57
Czytelniczka

Najbardziej stereotypowy element w książkach, który uwielbiam, to motyw poszukiwań czegoś ukrytego bądź zaginionego. Bohaterowie trafiają na wskazówkę, później na kolejną, i jeszcze następną, i tym oto sposobem zmierzają nieuchronnie do upragnionego momentu odnalezienia, pokonując zawsze wszystkie trudności, jakie spotkają po drodze. Z sentymentem wspominam poszukiwania...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Agunia 02.10.2018 17:19
Czytelniczka

Uwielbiam kryminały, książki z elementami sensacji oraz thrillery. Nic więc dziwnego, że w tych książkach będę szukać zagadki, jakieś tajemnicy, która tak wciąga, że nie mogę oderwać od książki wzroku.
Niepewność, strach, nieprzewidziane zwroty akcji oraz bohaterowie, których trudno rozgryźć, to elementy, które przyciągają mnie niczym magnez. Kocham momenty w których, autor...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej