CzytajPL konkurs
Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
867369 czytelników
1956 dyskusji
121715 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Pięć świątecznych zasad - wygraj pakiet książek "Pudełko z marzeniami" i "Magiczny wieczór".

Pięć świątecznych zasad - wygraj pakiet książek "Pudełko z marzeniami" i "Magiczny wieczór".

Kontynuacja bestsellerowej serii „Czary Codzienności”. W małym miasteczku, Zmysłowie, trwają gorączkowe przygotowania do świąt. Prócz tradycyjnej świątecznej krzątaniny, Daniela, jedna z trzech sióstr Niemirskich, przygotowuje się do ślubu. Nadchodzi tytułowy „Magiczny wieczór”, który przyniesie ukojenie wszystkim targanym wątpliwościami, a w niektóre skołatane serca wleje spokój i pewność, że nigdy nie jest za późno, by zawalczyć o szczęście. Bo wszystko może się zdarzyć, są takie chwile, gdy życie przypomina baśń, a szczęśliwe zakończenie mości się w niej, niczym mruczący kot w przytulnej kuchni…

„Pudełko z marzeniami” to przewrotna i zaskakująca komedia romantyczna. Zdradzony przez narzeczoną i oszukany przez wspólnika trzydziestoletni Michał marzy o tym, aby zacząć nowe życie. Kiedy dowiaduje się, że podczas II wojny światowej jego rodzina ukryła skarb, wyrusza na jego poszukiwanie. Sęk w tym, że teraz w tym miejscu stoi restauracja. Prowadzi ją rówieśniczka bohatera. Michał postanawia zaprzyjaźnić się z Malwiną, zdobyć jej zaufanie, a potem w tajemnicy przed nią odzyskać swój spadek. Niestety gdy w sprawę wmieszają się dwie wścibskie staruszki, dwójka dzieci i tajemniczy święty Eskpedyt, nic nie pójdzie zgodnie z jego planem.

Historię mieszkańców Zamysłowa i rozgoryczonego Michała łączy świąteczna aura roztaczająca się wokół bohaterów. Jednak łatwo świąteczny klimat zatracić w grudniowym pośpiechu. Na podstawie świeżych świątecznych doświadczeń, stwórzcie pięć zasad, których powinien trzymać się każdy zasiadający do stołu, by utrzymać miłą atmosferę.
 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.
 

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 3 stycznia do 10 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Filia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 2031
LubimyCzytać
03-01-2018 16:26
Agnieszka Krawczyk Agnieszka Krawczyk
Magdalena Witkiewicz Magdalena Witkiewicz
Alek Rogoziński Alek Rogoziński
Magiczny wieczór Magiczny wieczór
Pudełko z marzeniami Pudełko z marzeniami
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1061
Fene
03-01-2018 16:43
1. Surowo nakazuje się unikać tematów z polityką, religią oraz najlepszym przepisem na karpia związanych, aby zbędnych drak uniknąć.
2. Zawczasu przygotować listę potraw do zrobienia przez siebie oraz rodziny członków, by nie prowokować niepotrzebnych dyskusji.
3. Sprawy dotyczące majątków, ziemi czy podziału spadku pod najsurowszą karą unikać się nakazuje, żeby gospodarz nie musiał interweniować w brutalny sposób za pomocą siekiery. W przypadku, gdy ekonom zawiedzie obowiązki przejmuje gospodyni razem z wałkiem.
4. Członków rodziny nieprzepadających za sobą szczególnie rozsadzić na końcach stołu, najlepiej po tej samej stronie, żeby się przypadkiem nie uraczyli miłosnym spojrzeniem. Jeżeli stół jest okrągły, pozostaje się modlić.
5. Osobniki zwane "Grinchami" pozostawić samym sobie, żeby reszcie ucztujących humorów nie zarazili i sympatycznej atmosfery nie zepsuli.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 137
Agunia
03-01-2018 16:48
Zasada 5. Zero rozmów o polityce. Takie konwersacje w świąteczne dni, kiedy to, powinien panować spokój to najgorsza rzecz z możliwych. Zwłaszcza w Polsce, gdzie społeczeństwo jest bardzo podzielone i rozemocjonowane politycznymi sympatiami i antypatiami.
Zasada 4. Pamiętaj najważniejszy, jest spokój i opanowanie. Nigdy nie można szaleć z przygotowaniami. Zasiadanie do stołu świątecznego z szarganymi nerwami to pierwszy krok do katastrofy.
Zasada 3. Brak pośpiechu przygotowując święta, czyli porządki, potrawy itp. Najważniejsza w tym przypadku jest organizacja. Najlepiej wszystko sobie rozplanować i nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę. Spożywanie potem potraw w stanie wyczerpania i zmęczenia może prowadzić do problemów żołądkowych i popsucia świątecznej atmosfery
Zasada 2. Dobry humor to podstawa udanych świąt. Najlepiej zadbać o nie śpiewając kolędy i świąteczne piosenki lub po prostu dużo i szczerze się uśmiechać.
Zasada 1. W dni świąteczne najważniejsi są nasi najbliżsi rodzina, przyjaciele i znajomi. Ludzie, których kochamy, kiedy oni są reszta, tak naprawdę się nie liczy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1421
Stefcia14
03-01-2018 16:59
1. Nigdy, przenigdy nie zapomnieć, że to Bóg i ludzie w czasie świąt są najważniejsi, a nie 12 potraw, drogie prezenty czy dom posprzątany na błysk.
2. Czasem warto ugryźć się w język i schować dumę w kieszeń; mimo że ktoś sprawił nam jakąś przykrość czy ból, uśmiechnąć się i postarać się samemu nie ranić innych w podobny sposób. Szczególnie jeśli mamy rodziny i kłótnia z współmałżonkiem/rodzeństwem/rodzicem wisi na włosku. Chociaż przez te kilka dni świąt ...
3. Kolędy po Wigilii - nic tak silnie nie łączy ludzi, jak one.:)
4. Zawsze spędzać Święta z najbliższymi i o nikim nie zapomnieć - pamięć o kimś samotnym i okazanie mu miłości i zainteresowania myślę, że będzie znaczyło więcej dla tej osoby niż jakiś wysłany przez nas drogi prezent. Nic niej jest w stanie zastąpić życzliwego towarzystwa drugiego człowieka.
5. W Święta zamiast siedzieć przed telewizorem lepiej wyjść na spacer z rodzinką, pograć w planszówki, porozmawiać, pośpiewać Kolędy...
"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą."
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 49
danka12
03-01-2018 17:08
1. Najważniejsza zasada to obecność rodziny i przyjaciół.
2. Rozmowy tylko o rzeczach pozytywnych. Nie rozmawiamy o polityce, pracy, chorobach czy nowej sukience cioci Jadzi.
3. Zero zmuszania do skosztowania barszczyku,osób, które za nim nie przepadają.
4. Wyłączenie na jakiś czas wszystkich Smartfonów, Facebooków, Massangerów itp. W świąteczne dni można przecież się bez nich obejść.
5. Przygotowanie tabletek ziołowych w razie przejedzenia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2
Mateusz
03-01-2018 17:16
1. W czasie wigilijnej kolacji nie wypada odmówić jedzenia jakiejś potrawy. Wyjątkiem są bardzo ważne powody – np. względy zdrowotne. Należy wtedy wytłumaczyć gospodyni, dlaczego musimy zrezygnować z jedzenia smażonego karpia, aby nie sprawić jej przykrości.
2. Nie wypada zostawiać niedojedzonego posiłku na talerzu. Lepiej nałożyć sobie mniej i później kilkakrotnie dokładać (gospodyni na pewno ucieszy się, że wszystko nam bardzo smakuje), niż nałożyć zbyt dużo i część potrawy zostawić.
3. Jeśli na wigilijną wieczerzę wybieramy się jako gość, warto spytać wcześniej gospodarzy, czy przynieść ze sobą jakąś potrawę. Zabiegana pani domu może z radością przyjąć fakt, że nie będzie musiała połowy dnia spędzić na klejeniu pierogów. Z kolei przynoszenie własnych dań w ramach niespodzianki jest niekulturalne, należy wcześniej ustalić to z gospodarzami.
4.Nie rozmawiamy o polityce, wspominamy lata dziecięce, naszych bliskich których już nie ma.
5. Śpiewanie wspólnie kolęd.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2
Ania
03-01-2018 17:29
1. Zapomnieć o kłótniach, waśniach, ,, wypominkach'',nie poruszać tematów ciężkiego kalibru. Zapewniam na własnej skórze przekonałam się, że zapominając o tym zepsuje się świętowanie i radosne spędzanie wspólnego czasu.
2. Unikać członków rodziny, którzy ,,napuszczają'' jednych członków na drugich. Zapewniam, tacy też w przyrodzie występują i z ich pomocą będą problemy.
3. Unikać nadmiernej ilości alkoholu ( nie jest fajnie jak ktoś wpadnie pod stół albo zacznie się kłócić po pijaku) i jedzenia ( odgłosy z toalety mogą zepsuć nastrój)
4. Rozmawiajmy ze sobą a nie zajmujmy się tylko znajomymi w telefonie. Nie jest fajnie być mniej ważnym niż telefon. W ogóle po co nam elektronika przy rodzinnym świętowaniu?Pamiętajmy o dziadkach, rodzicach. Będzie im brak naszej uwagi sprawiał przykrość.
5. Najważniejsze. Przed Świętami jesteśmy zagonieni przygotowaniami aby było idealnie. I tak nie będzie. Pamiętajmy, że jak wyeksplorujemy nasze siły przy przygotowaniach na świętowanie rodzinne nie będziemy mieli sił. Trochę odpuśćmy,aby radośnie spędzić czas z bliskimi a nie siedząc przy stole będziemy marzyć by się położyć i odpocząć albo leżeć przed telewizorem i nie móc ruszać się z przemęczenia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1
rzepam
03-01-2018 20:16
1. Nie rozmawiajmy o polityce, showbiznesie i o ciuchach. Każdy z nas ma swoje zdanie, opinię i gust, niekoniecznie równy z poglądami innych członków naszej rodziny. Różnica zdań może prowadzić do niepotrzebnych konfliktów.

2. Jeśli mamy taką możliwość nie siadamy obok osób, które nas irytują albo za którymi po prostu nie przepadamy.

3. Nie wciskamy jedzenia innym na siłę. Na pewno zjedzą tyle ile pomieszczą ich brzuchy :)

4. Nie włączamy telewizora, w który zapewne wszyscy wpatrywaliby się beznamiętnie. Wigilia to czas dla rodziny, spędźmy go na rozmowach, nie na wpatrywaniu się w szklany ekran.

5. Śpiewajmy kolędy jak najgłośniej i niech nasze uszy w ogóle nie słyszą fałszu ciotki Maryli i chrypki wujka Leona :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 221
zaczytanyszubik
04-01-2018 07:45
Po pierwsze: Nie rozmawiamy o polityce (najgorsze co może być to kłotnia o prezesa i sądy!) Stop! W święta zostawmy politykę za drzwiami. Jest mnóstwo innych ciekawych i bezkolizyjnych tematów.
Po drugie: Nie krytykujmy smaku potraw, przecież każdemu, w nawałnicy prac kuchennych omsknąć się ręka z solniczką, prawda?
Po trzecie: Nie udawajmy, że jesteśmy na diecie. To są święta ludzie. Helloł! Po dwóch, ewentualnie trzech dokładkach serniczka zaraz nie przytyjesz. Zrób przyjemność mamie/babci/cioci i zjedz go, kobieta tyle się napracowała przy nim. Zrób jej przyjemność.
Po czwarte: Usiądź z dala od wścibskiej ciotki/ wuja, a jak ci się nie uda to na pytania odpowiadaj z uśmiechem i czym prędzej zmień temat. Możesz też zacząć śpiewać kolędy.
Po piąte: Nie krzyw się jak dostaniesz nie trafiony prezent. To nie koniec świata. Allegro przyjmie wszystko. A ty ładnie podziękuj i uśmiechaj się. Uśmiechaj! Wkońcu Święta są raz w roku 🎄⛄🎅🎁
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 719
Melancholia
04-01-2018 09:29
1. Wyłącz myślenie, ciesz się chwilą, wyzbądź się wstydu (np. do śpiewania kolęd), pamiętaj że im bardziej poczujesz się dzieckiem, tym więcej zyskasz.
2. Jeśli nie umiesz cieszyć się chwilą (bo np. masz obok siebie teściową) tym bardziej wyłącz myślenie i spróbuj to jakoś przetrwać.
3. Mów, a jak będą opory to krzycz, że koniecznie chcesz obejrzeć Kevina. Jeśli jesteś szczęśliwy, zyskasz aplauz u dzieci, jeśli z kolei czujesz się źle w towarzystwie, będziesz mógł chociaż skupić się na filmie a nie na nich.
4. Ciesz się na każdy prezent, ale nie przesadzaj z entuzjazmem na widok kolejnego kosmetyku.
5. Spróbuj każdej potrawy, nawet jak jest ich 40. To na pewno będzie dobrze odebrane w towarzystwie. Jak zapytają co było najlepsze, powiedz że karp, nawet jeśli to nieprawda. Karpia jesz raz w roku, stęskniłeś się za tym smakiem, zrozumieją to.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd