Michał Kamiński

Polski polityk, poseł na Sejm III i IV kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego, były rzecznik prasowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ukończył w 2008 studia licencjackie w Wyższej Szkole Stos... Polski polityk, poseł na Sejm III i IV kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego, były rzecznik prasowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Ukończył w 2008 studia licencjackie w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie.

Działał w Narodowym Odrodzeniu Polski, następnie został członkiem-założycielem Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego i asystentem szefa tej partii, Wiesława Chrzanowskiego. Drukował artykuły w periodyku "Młodzież Narodowa". Był dziennikarzem radiowym i prasowym oraz dyrektorem rozgłośni radiowych w Bydgoszczy i Łomży. Podczas wyborów prezydenckich w 1995 został rzecznikiem prasowym komitetu wyborczego Hanny Gronkiewicz-Waltz.

W 1997 wybrano go z województwa łomżyńskiego z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność na posła III kadencji. Do 2001 należał do ZChN, w latach 1996–2000 był rzecznikiem prasowym tej partii. Później działał w Przymierzu Prawicy (2001–2002). W 2002 został członkiem Prawa i Sprawiedliwości, zasiadał we władzach krajowych tego ugrupowania. W 2001 uzyskał po raz drugi mandat poselski z listy PiS w okręgu białostockim. W Sejmie był członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Spraw Zagranicznych. W 1999 w jednej z dziennikarskich ankiet wybrano go najlepszym mówcą parlamentu.

W 1999 udał się razem z Markiem Jurkiem i Tomaszem Wołkiem do Wielkiej Brytanii, by spotkać się z osadzonym w areszcie domowym generałem Augusto Pinochetem. W czasie wyjazdu wręczył generałowi pamiątkowy ryngraf z Matką Boską.

Od 20 lipca 2004 do 6 sierpnia 2007 sprawował mandat posła do Parlamentu Europejskiego z Warszawy. Od 23 lipca 2007 do 16 kwietnia 2009 był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP, odpowiedzialnym za politykę medialną. W 2009 po raz drugi został wybrany na deputowanego do PE.

Był kandydatem Europejskich Konserwatystów i Reformatów na jednego z 14 wiceprzewodniczących PE VII kadencji. Do wyborów stanął także Edward McMillan-Scott z tej samej frakcji, w głosowaniu Michał Kamiński przegrał, otrzymując najmniejsze poparcie spośród wszystkich kandydatów. Został jednocześnie przewodniczącym frakcji ECR, po rezygnacji jednego z torysów. Wkrótce po tej nominacji w mediach brytyjskich pojawiły się opinie określające go mianem homofoba i rasisty, powołujące się na działalność Michała Kamińskiego w Narodowym Odrodzeniu Polski, wspieranie Augusto Pinocheta, przypominane wypowiedzi dotyczące sprawy pogromu w Jedwabnem i organizacji homoseksualistów.

W listopadzie 2010 wystąpił z PiS. W związku z jego uczestnictwem w nowym projekcie Polska Jest Najważniejsza zrezygnował z kierowania frakcją Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w europarlamencie.

Ma żonę Annę i dwie córki, Antoninę i Anastazję.

źródło opisu: pl.wikipedia.org

źródło zdjęcia: www.familie.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
15 sierpnia
15 sierpnia
Michał Kamiński

5,83 (6 ocen i 2 opinii)
15 sierpnia
Polska turystka ginie bez śladu podczas wakacji w Egipcie. W Polsce temperatura rośnie w związku z bezwzględną kampanią wyborczą, w trakcie której wybucha afera podsłuchowa, a premier dowiaduje się, ż...
czytelników: 13 | opinie: 2 | ocena: 5,83 (6 głosów)
Koniec PiS-u. Kamiński rozmawia z Morozowskim
Koniec PiS-u. Kamiński rozmawia z Morozowskim
Andrzej Morozowski, Michał Kamiński

5,62 (34 ocen i 4 opinii)
Koniec PiS-u. Kamiński rozmawia z Morozowskim
Po bestsellerowych „Kulisach Platformy” Janusza Palikota, teraz kulisy Pis-u. Jaki naprawdę jest Jarosław Kaczyński? Czy jeszcze może wrócić do władzy? Dlaczego PiS jest partią bez przyszłości? Andrze...
czytelników: 61 | opinie: 4 | ocena: 5,62 (34 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
51
21
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (51)

zgłoś błąd zgłoś błąd