Koniec PiS-u. Kamiński rozmawia z Morozowskim

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
978-83-7700-035-9
Michał

Po bestsellerowych „Kulisach Platformy” Janusza Palikota, teraz kulisy Pis-u. Jaki naprawdę jest Jarosław Kaczyński? Czy jeszcze może wrócić do władzy? Dlaczego PiS jest partią bez przyszłości? Andrzej Morozowski, znany dziennikarz polityczny rozmawia o tym z Michałem Kamińskim, przez wiele lat jednym z najbliższych współpracowników Jarosława i Lecha Kaczyńskich.

źródło opisu: Czerwone i Czarne, 2012

źródło okładki: www.czerwoneiczarne.pl

Radek | 2015-09-04

Książka bardzo wciągająca, nawet dla osoby nie interesującej się polityką.

Colet | 2013-05-13
Przeczytana: 13 maja 2013

Wywiad pomiędzy dwoma błyskotliwymi postaciami polskiej polityki i dziennikarstwa. Andrzej Morozowski zaskoczył mnie aż tak rozległą wiedzą o sytuacji wewnętrznej PIS-u, a Michał Kamiński swoim taktem, nieraz uszczypliwością ale przede wszystkim dokładnością przedstawianych faktów. Dużo pikantnych szczegółów życia ludzi z Wiejskiej, dużo nowej, innej twarzy zmarłego Prezydenta RP. Myślę, że warto.

ZielonaCytryna | 2013-01-10
Przeczytana: 08 stycznia 2013

W zasadzie nie powinnam pisać o polityce, bo niby dlaczego i w jakim celu miałabym? Bez sensu przecież. A choć nie powinnam, trudno jest mi się powstrzymać od napisania kilku zdań na temat wywiadu Andrzeja Morozowskiego z Michałem Kamińskim, byłym politykiem PiS, deputowanym do Parlamentu Europejskiego i byłym rzecznikiem prasowym prezydenta Kaczyńskiego.

"Koniec PiS-u" to książka, którą po prostu dobrze się czyta. Zarówno pytający jak i odpowiadający są ludźmi inteligentnymi, posiadającymi dużą wiedzę i doskonałe rozeznanie w polskiej polityce, dzięki czemu ich rozmowa nie jest zwyczajnym pitu pitu o niczym. Zwolennik Prawa i Sprawiedliwości powie: "bzdury". Zwolennik innej partii stwierdzi: "prawda". Być może jest tak, że Kamińskiemu brak obiektywizmu. A może jest wprost przeciwnie – jego chłodne spojrzenie na wydarzenia z ubiegłych lat pozwalają mu obiektywnie spojrzeć na kwestie, o których mowa w książce.

Polecam, by sięgnąć po nią choćby z ciekawości, dla poznania czegoś...

Miedzianowska | 2012-04-30
Przeczytana: 2012 rok