JAN HYJEK, rocznik 1957. Debiutował w 1976r. tekstami satyrycznymi w Programie III Polskiego Radia, a w "Powtórce z rozrywki" jako autor tekstów, kompozytor i wykonawca piosenek. Wraz z siostrami Ma... JAN HYJEK, rocznik 1957. Debiutował w 1976r. tekstami satyrycznymi w Programie III Polskiego Radia, a w "Powtórce z rozrywki" jako autor tekstów, kompozytor i wykonawca piosenek. Wraz z siostrami Małgorzatą i Agnieszką; Agatą (Renatą) Wybieralską oraz innymi osobami koncertował w klubach studenckich, początkowo dzieląc mikrofon z zaprzyjaźnionym zespołem - Stare Dobre Małżeństwo.

Działał w ruchu teatralnym, prowadząc grupy teatralne, wystawiał także własne sztuki. Nie ominął go kabaret.

Idąc śladem ojca od 15 roku życia latał sportowo na szybowcach, a później na samolotach w Aeroklubie Poznańskim. Skakał ze spadochronem. Został technikiem elektronikiem, odbył dwuletnią służbę wojskową (był trębaczem pułku). Armia, to temat jego pierwszej powieści. Ukończył dzienne studia pedagogiczne (UAM) w Poznaniu.

Miejsca zamieszkania: Rybno Wielkie (2 lata), Iwno (7 lat), Łaziska (10 lat - gospodarstwo rolne po stryju), Wrocław (rok), Suchy Las (30 lat), Poznań (3 lata).

Latał na lotniach, czego nie bez żalu zaniechał. Z Chórem UAM koncertował w kraju i za granicą. Biegacz i autostopowicz. Miłośnik muzyki poważnej i Tatr. Zamiłowany fotografik. Rzeźbi w drewnie. W swoich książkach opublikował grafiki.

15 lat życia zabrała mu własnoręczna budowa domu. Murował, betonował, tynkował, gipsował, przybijał, ciął i spawał, czego serdecznie nie lubił.

12 lat pracował w szkolnictwie. Realizował swój program telewizyjny. Bywał konferansjerem i wodzirejem. W liceach prowadził wykłady z tematyki prorodzinnej. Uczył tańca towarzyskiego. Działał w Komitecie Obywatelskim. Po operacji na strunach głosowych rozstał się z zawodem nauczyciela.

Obecnie pracuje jako urzędnik samorządowy. Z żoną Teresą wychowuje pięcioro dzieci. Miał z żoną doświadczenie w temacie adopcja i przysposobienie.

Wydał powieści: -Nie oglądaj się wstecz - ("Hlondianum" 1997r., 2004r.) i - Koła czasu - (2004r.). W 2006r. ukazał się w niewielkim nakładzie subskrypcyjnym tomik 101 piosenek - Zbudzone zmilczenia -oficjalnie wydany w 2008 roku przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Sporna Śliwka - 2008 Oficyna Wydawnicza G&P.

Jest laureatem kilkunastu konkursów literackich w kategorii prozy i poezji. Otrzymał między innymi wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach na powieść dla dzieci za powieść przygodową - SPORNA ŚLIWKA.
Po 28 latach przerwy wrócił do latania szybowcowego.

Gościnny udział w nagraniach zespołu Hlev (2009) - autorski pastisz.

źródło opisu: http://www.jan.hyjek.pl/biografia.html

źródło zdjęcia: http://jan.hyjek.pl/img/autor.jpg

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Koła czasu
Koła czasu
Jan Hyjek

6,67 (3 ocen i 0 opinii)
Koła czasu
Autor:
Jedna z serii książek adresowana do młodzieży. Opowiada o odkrywaniu własnych przeznaczeń, budzeniu się przyjaźni, pierwszych miłości. To także opowieść o rozterkach wieku dojrzewania. Dalszy ciąg los...
czytelników: 4 | opinie: 0 | ocena: 6,67 (3 głosy)
Sporna śliwka
Sporna śliwka
Jan Hyjek

7,63 (8 ocen i 1 opinii)
Sporna śliwka
Autor:
"Sporna śliwka" to współczesna powieść dla młodszych nastolatków o niezwykłych przygodach czworga przyjaciół szóstoklasistów z dużego miasta, pełna humoru i sensacyjnych zdarzeń. To nic złego, jeśli d...
czytelników: 11 | opinie: 1 | ocena: 7,63 (8 głosów)
Złączeni w słowie
Złączeni w słowie
Józef Bułatowicz, Piotr Skurzyński, Tadeusz Mieszkowski, Andrzej Sikorski, Jan Hyjek, Sergiusz Sterna-Wachowiak, Małgorzata Sochoń, Marzena Więcek, Dorota Dziedzic-Chojnacka, Henryk Liszkiewicz, Alicja Mazan-Mazurkiewicz, Tadeusz Stirmer, Aleksandra Stachura, Piotr Lewicki, Emilia Deutsch, Krzysztof Jezierski, Leszek Kędzierski, Jolanta Stelmasiak, Bogdan Szutkowski, Ariana Nagórska, Beata Pflanz, Paweł Rogalski, Teresa Januchta, Aleksandra M. Kołyszko, Liliana Goc, Krystyna Sylwestrzak, Igor Nasielski, Anna Muzyka-Walawender, Stanisława Gujska, Wanda Ziemba, Anna Przeździecka

0 (0 ocen i 0 opinii)
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

3
14
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (14)

zgłoś błąd zgłoś błąd