Adam Fergusson

Adam Dugdale Fergusson (ur. 10 lipca 1932) – brytyjski dziennikarz, pisarz i polityk Partii Konserwatywnej. Przez jedną kadencję był deputowanym do Parlamentu Europejskiego. Od 1981 do 2001 roku pełn... Adam Dugdale Fergusson (ur. 10 lipca 1932) – brytyjski dziennikarz, pisarz i polityk Partii Konserwatywnej. Przez jedną kadencję był deputowanym do Parlamentu Europejskiego. Od 1981 do 2001 roku pełnił funkcje wiceprzewodniczącego Międzynarodowej Unii Paneuropejskiej. Pracował jako dziennikarz w brytyjskich pismach „The Herald”, „The Statist” i „The Times”.

Jest autorem kilku książek, z których największą popularnością cieszy się „When money dies” wydana w 1975 roku. To historyczno-ekonomiczna książka opisująca społeczne i polityczne następstwa hiperinflacji w Republice Weimarskiej. Książka stałą się ponownie sławna w epoce aktualnego kryzysu finansowego, a jej ceny na portalu eBay sięgały 1000 dolarów. W 2010 roku ukazało się wznowienie „When money dies”.

Jest także autorem architektoniczno-historycznego eseju „Snack of Bath” poświęconego miastu Bath w hrabstwie Somerset oraz powieści „Scone”, „Roman Go Home” i „The Lost Embassy”. Większość z nich napisał w latach 60. i 70.

Pochodzi ze szlacheckiej rodziny szkockich baronetów. Jego dziadek, Sir Charles Fergusson, był gubernatorem generalnym Nowej Zelandii.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Fergusson

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Kiedy pieniądz umiera. Koszmarny sen o hiperinflacji
Kiedy pieniądz umiera. Koszmarny sen o hiperinflacji
Adam Fergusson

7,52 (52 ocen i 7 opinii)
Kiedy pieniądz umiera. Koszmarny sen o hiperinflacji
W 1923 roku, gdy niemiecka waluta praktycznie stała się bezwartościowa (w grudniu tamtego roku za jednego dolara trzeba było zapłacić 4 bln marek, Republika Weimarska niemal wróciła do gospodarki bart...
czytelników: 208 | opinie: 7 | ocena: 7,52 (52 głosy)
Kiedy pieniądz umiera. Prawdziwy koszmar hiperinflancji
Kiedy pieniądz umiera. Prawdziwy koszmar hiperinflancji
Adam Fergusson

0 (0 ocen i 0 opinii)
Kiedy pieniądz umiera. Prawdziwy koszmar hiperinflancji
„Premier powinien położyć egzemplarz tej fascynującej książki przy każdym łóżku w swojej wiejskiej rezydencji Chequers”. The Times W 1923 roku, gdy niemiecka waluta praktycznie st...
czytelników: 0 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
61
140
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (61)

zgłoś błąd zgłoś błąd