Markéta Pilátová

(Marketa Pilatova)

Markéta Pilátová (ur. 1973) – jedna z najciekawszych czeskich autorek ostatnich lat – z wykształcenia romanistka i historyk, pracuje jako dziennikarka (pisuje m.in. do popularnego tygodnika Respekt or... Markéta Pilátová (ur. 1973) – jedna z najciekawszych czeskich autorek ostatnich lat – z wykształcenia romanistka i historyk, pracuje jako dziennikarka (pisuje m.in. do popularnego tygodnika Respekt oraz dziennika Lidové noviny), tłumaczka z języka hiszpańskiego oraz lektorka języka czeskiego w Brazylii i Argentynie.

Debiutowała w 2007 roku powieścią Žluté oči vedou domu (Żółte oczy prowadzą do domu), która była nominowana do nagrody Magnesia Litera oraz nagrody Josefa Škvoreckiego. Została ona przełożona na język niemiecki, portugalski, a teraz także na polskie. W roku 2009 ukazała się druga powieść autorki – Má najmilej kniha (Moja ukochana książka). Markéta Pilátová jest również autorką literatury dziecięcej, spod jej pióra wyszły: Víla Vivivíla a stíny zvířat (Wróżka Wawruszka i cienie zwierząt, 2009), Kiko a tajemství papírového motyla (Kiko i tajemnica papierowego motyla, 2010), Víla Vivivíla a piráti jižního moře (Wróżka Wawruszka i piraci z południowego morza). Mieszka trochę w Pradze, a trochę w Buenos Aires. Współpracuje z Instytutem Cervantesa w Pradze.

źródło opisu: www.goodbooks.pl

źródło zdjęcia: www.goodbooks.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Jura a lama
Jura a lama
Markéta Pilátová

10 (1 ocen i 1 opinii)
czytelników: 2 | opinie: 1 | ocena: 10 (1 głos)
Żółte oczy prowadzą do domu
Żółte oczy prowadzą do domu
Markéta Pilátová

6,61 (38 ocen i 6 opinii)
Żółte oczy prowadzą do domu
Marta i Lena, córki czeskich emigrantów z São Paulo, uciekły do Europy od swoich problemów, duszącego smogu i dżungli, w której czas przestaje istnieć. Przypadkiem spotykają się w Pradze, gdzie w grud...
czytelników: 99 | opinie: 6 | ocena: 6,61 (38 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
45
54
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (45)

Powiązane treści
Znamy tytuły książek nominowanych do Nagrody Angelusa 2012

Wczoraj ogłoszono czternaście książek nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. W ćwierć finale znalazło się sześciu polskich pisarzy. Na liście dominują powieści i reportaże literackie.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd