Franz Bardon

Franz Bardon (1 grudnia 1909 – 10 lipca 1958), czeski okultysta, mistrz Frabato. Urodzony w Opawie (Troppau) na Śląsku Austriackim, był najstarszym z trzynastu dzieci i był jedynym synem w rodzinie.... Franz Bardon (1 grudnia 1909 – 10 lipca 1958), czeski okultysta, mistrz Frabato.

Urodzony w Opawie (Troppau) na Śląsku Austriackim, był najstarszym z trzynastu dzieci i był jedynym synem w rodzinie. We wczesnych latach młodości pracował jako artysta estradowy używając pseudonimu Frabato, będącym skrótem złożonym ze słów Franz (FRA), Bardon (BA), Troppau Opava (TO). Mając trzydzieści lat, z powodu swojego zainteresowania okultyzmem, został uwięziony przez nazistów w obozie koncentracyjnym, gdzie przebywał trzy i pół roku. Jakiś czas później stał się słynny jako nauczyciel hermetyzmu i pracował jako uzdrowiciel. Posiadał wiedzę na temat magii hermetycznej i kabały. To właśnie podczas tego okresu życia napisał kilka książek, dzięki którym stał się znany. Aresztowany przez służby sowieckie w kwietniu 1958 r., zmarł trzy miesiące później w wyniku komunistycznych prześladowań w Czechosłowacji w szpitalu więziennym w Brnie. Pozostawił żonę Marię i córkę także o imieniu Maria i syna Lumira.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Franz_Bardon

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Frabato
Frabato
Franz Bardon

5,5 (2 ocen i 1 opinii)
Frabato
Autor:
Frabato przedstawia życie wtajemniczonego w postaci powieści okultystycznej. Książka oparta jest na elementach życia Bardona, chociaż nie należy jej traktować jako autobiografii.
czytelników: 13 | opinie: 1 | ocena: 5,5 (2 głosy)
Klucz do Prawdziwej Kabały
Klucz do Prawdziwej Kabały
Franz Bardon

5,67 (6 ocen i 0 opinii)
Klucz do Prawdziwej Kabały
Autor:
Klucz do Prawdziwej Kabały jest trzecią i ostatnią książką systemu Bardona. Zawarta jest w niej teoria i praktyka najwyższej nauki dostępnej człowiekowi - kabały. Praktyka tych treści przeznaczona jes...
czytelników: 32 | opinie: 0 | ocena: 5,67 (6 głosów)
Praktyka magicznej ewokacji
Praktyka magicznej ewokacji
Franz Bardon

5,6 (5 ocen i 0 opinii)
Praktyka magicznej ewokacji
Autor:
Praktyka Magii Ewokacyjnej jest drugą książką systemu Bardona. Przedstawia ona zaawansowaną pracę z magią sfer i przywoływaniem istot. Praktyka tych treści przeznaczona jest dla osób, które rozpoczęły...
czytelników: 33 | opinie: 0 | ocena: 5,6 (5 głosów)
Wtajemniczenie do Hermetyzmu
Wtajemniczenie do Hermetyzmu
Franz Bardon

7,15 (13 ocen i 0 opinii)
Wtajemniczenie do Hermetyzmu
Autor:
Wtajemniczenie do Hermetyzmu jest pierwszą i podstawową książką całego systemu magii hermetycznej stworzonego przez Franza Bardona. Ta jedna książka jest warta miliony innych.
czytelników: 97 | opinie: 0 | ocena: 7,15 (13 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

4
24
139
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (5)

Czytelnicy (24)

zgłoś błąd zgłoś błąd