Magdi Allam

Włoski dziennikarz, publicysta i polityk pochodzenia egipskiego, od 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego. Urodził się w Egipcie. W 1972 wyjechał do Włoch, gdzie ukończył studia z zakresu socjolo... Włoski dziennikarz, publicysta i polityk pochodzenia egipskiego, od 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego. Urodził się w Egipcie. W 1972 wyjechał do Włoch, gdzie ukończył studia z zakresu socjologii na Uniwersytecie Rzymskim – La Sapienza. W 1986 uzyskał włoskie obywatelstwo. Karierę dziennikarską rozpoczął w komunistycznej gazecie "Il Manifesto". Przeniósł się następnie do centrolewicowej "La Repubblica", w której pracował jako komentator. W 2003 dołączył do redakcji "Corriere della Sera", obejmując stanowisko zastępcy redaktora naczelnego tego pisma.

W działalności publicystycznej zajmował się tematami związanymi z imigracją, a także stosunkami między muzułmanami i światem zachodnim. Krytykował w szczególności islamskich ekstremistów[1]. W 2008 przeszedł na katolicyzm, w Niedzielę Wielkanocną został ochrzczony przez papieża Benedykta XVI[2].

Jesienią 2008 ogłosił powołanie partii politycznej pod nazwą Protagoniści na rzecz Chrześcijańskiej Europy (Protagonisti per l'Europa Cristiana)[3]. W wyborach w 2009 z listy Unii na rzecz Centrum uzyskał mandat posła do Parlamentu Europejskiego.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Magdi_Allam

źródło zdjęcia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Magdi_Allam

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Kamikadze made in Europe. Czy Zachodowi uda się pokonać islamskich terrorystów?
Kamikadze made in Europe. Czy Zachodowi uda się pokonać islamskich terrorystów?
Magdi Allam

6 (2 ocen i 0 opinii)
Kamikadze made in Europe. Czy Zachodowi uda się pokonać islamskich terrorystów?
Autor:
Przed zamachem na Twin Towers, 11 września 2001 roku, wyobrażaliśmy sobie Zachód jako twierdzę, obleganą przez terrorystów pochodzących z krajów muzułmańskich. Dzisiaj, po tym traumatycznym wydarzeniu...
czytelników: 10 | opinie: 0 | ocena: 6 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
5
5
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (5)

zgłoś błąd zgłoś błąd