Eduardo Gudiño Kieffer

Eduardo Gudiño Kieffer (2 listopada 1935 - 20 września 2002), argentyński pisarz, urodzony w Esperanza, Santa Fe. Od strony matki, był związany z argentyńskim malarzem Sebastian Sprengiem, również poc... Eduardo Gudiño Kieffer (2 listopada 1935 - 20 września 2002), argentyński pisarz, urodzony w Esperanza, Santa Fe. Od strony matki, był związany z argentyńskim malarzem Sebastian Sprengiem, również pochodzącym z Esperanza.

Ukończył jako prawnik Universidad del Litoral (Santa Fe), ale nigdy nie praktykował wyuczonego zawodu. Pisał powieści, eseje, opowiadania, książki dla dzieci, scenariusze sztuk teatralnych. Był również znanym dziennikarzem. Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków (język angielski, język francuski, język portugalski, język niderlandzki i język polski między innymi).

Był także część jury wielu konkursów literackich. Jego głównym tematem była Buenos Aires, a on został uznany za "Ciudadano Ilustre de la Ciudad" (Zasłużony Obywatel Buenos Aires). Był żonaty z Beatriz Trento i rozwiedli się i miał troje dzieci: Florencio, Nicolas i Agustín. Żaden z nich jest pisarzem. Zmarł w Buenos Aires w 2002 roku.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Żeby cię lepiej zjeść
Żeby cię lepiej zjeść
Eduardo Gudiño Kieffer

7,17 (18 ocen i 3 opinii)
Żeby cię lepiej zjeść Seria: Proza Iberoamerykańska
"Żeby cię lepiej zjeść" osiągnęła w Argentynie w latach 1968-1970 aż pięć wydań, wkraczając szturmem do nowej literatury tego kraju. Powieść Eduardo Gudiño Kieffera jest w istocie oryginalny...
czytelników: 82 | opinie: 3 | ocena: 7,17 (18 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
23
59
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (23)

Cytaty tego autora (5)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd