Igo Feldblum

(Ignacy Feldblum)

Dr Igo Feldblum był synem dr Szymona Feldbluma, wybitnego przedstawiciela krakowskiej palestry i działacza społecznego i Róży z domu Goldberger, gospodyni domowej. Jego starszy brat, Michał Teodor, ur... Dr Igo Feldblum był synem dr Szymona Feldbluma, wybitnego przedstawiciela krakowskiej palestry i działacza społecznego i Róży z domu Goldberger, gospodyni domowej. Jego starszy brat, Michał Teodor, ur. w 1918 roku, wyjechał do Palestyny w 1936 roku, tam studiował i wstąpił w szeregi armii.
Igo Feldblum był uczniem Gimnazjum Hebrajskiego im. Chaima Hilfsteina w Krakowie. Na przełomie 1940 i 1941 roku wraz z rodzicami przedostał się do Palestyny. Ukończył medycynę na Uniwersytecie w Marsylii, gdzie przyjechał na zaproszenie wuja (brata matki) Leona Goldbergera. Po powrocie odbył służbę wojskową. Mieszkał i pracował jako lekarz medycyny w Hajfie. Ożenił się z Ilaną (Lidką) z domu Taubenfeld, ur. w 1932 roku, córką Jakuba Taubenfelda, lekarza pediatry i Czesławy z domu Weinert, nauczycielki, przed wojną zamieszkałych w Radomiu. Z małżeństwa pochodzą dwie córki.

źródło opisu: opis autorski

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
A skąd pan właściwie jest...?
A skąd pan właściwie jest...?
Antonina Gurycka, Igo Feldblum

7 (1 ocen i 0 opinii)
A skąd pan właściwie jest...?
Antonina Gurycka podejmuje zadanie zobrazowania dziejów rodu Feldblumów fragmentami listów doktora Feldbluma. Oddając więc głos samemu bohaterowi i świadkowi wydarzeń, pozwala to śledzić i polszczyz...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd