Jean Stein

Jean Babette Stein - amerykańska pisarka i wydawczyni żydowskiego pochodzenia. Urodziła się w Chicago. Studiowała na paryskiej Sorbonie. W wieku 21 lat powróciła do Stanów Zjednoczonych, ale później p... Jean Babette Stein - amerykańska pisarka i wydawczyni żydowskiego pochodzenia.
Urodziła się w Chicago.
Studiowała na paryskiej Sorbonie.
W wieku 21 lat powróciła do Stanów Zjednoczonych, ale później pracowała jeszcze jako wydawca anglojęzycznej gazety wydawanej we Francji "The Paris Review".
Asystentka Elii Kazana przy powstawaniu filmu "Kotka na gorącym blaszanym dachu", wg. powieści Tennessee Williamsa.
Autorka 3 książek.
Przez ostatnie lata życia Jean Stein zmagała się z depresją. Ostatecznie popełniła samobójstwo w wieku 83 lat.
Dzieła autorki: "American Journey: The Times of Robert Kennedy" (z Georgem Plimptonem, 1970), "Edie: American Girl" (z Georgem Plimptonem, 1982), "West of Eden" (2016 , polskie wydanie: "Na zachód od Edenu", Agora, 2016).

Dwukrotnie zamężna: 1. William Jacobus vanden Heuvel (od 1958, rozwód), 2 córki: Katrina (ur. 07.10.1959) oraz Wendy (ur. 1961); 2. Torsten Nils Wiesel (1995-2007, rozwód).

źródło opisu: Opis autorski

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Na zachód od Edenu
Na zachód od Edenu
Jean Stein

5,9 (20 ocen i 2 opinii)
Na zachód od Edenu
Autor:
Pasjonujący wielogłos o życiu w Hollywood nie jest laurką, bo za wielkimi ambicjami kryją się często małe serca, a za sukcesami – śmierć najbliższych. Kogo tu nie ma? W opowieści o słynnych rodach, k...
czytelników: 225 | opinie: 2 | ocena: 5,9 (20 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
21
204
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (21)

Powiązane treści
Literackie cztery strony świata

Spokojnym popołudniem wstrząsnął nagły gwałtowny powiew wiatru i rozwiał na cztery strony świata maszynopis leżący na ogrodowym stoliku. Nierozważny autor, który go tam zostawił, zmuszony był teraz gonić za nim i łapać rozwiane strony, zanim spisane pomysły rozproszą się na dobre. A gdybyśmy my byli jak ten pisarz i o naszych dalszych krokach decydowały zapisane kartki lub wymyślone przez kogoś tytuły?


więcej
Jedna z najlepszych książek o Hollywood

Hollywood jest bardzo potężne i bardzo realne. Choć tworzy fikcję, jest rzeczywiste - rusza się, trzęsie i nie należy z nim zadzierać. To prawdziwa siła. „Na zachód od Edenu” Jean Stein to pasjonujący wielogłos o życiu w Hollywood, który nie jest laurką, bo za wielkimi ambicjami kryją się często małe serca, a za sukcesami – śmierć najbliższych.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd