Luca D’Andrea

(GL D’Andrea)

Włoski pisarz. Urodził się w Bolzano gdzie mieszka i pracuje do dziś. Absolwent filologii niemieckiej i socjologii literatury, od 10 lat uczy języka włoskiego w szkołach gimnazjalnych. Autor m.in.... Włoski pisarz. Urodził się w Bolzano gdzie mieszka i pracuje do dziś. Absolwent filologii niemieckiej i socjologii literatury, od 10 lat uczy języka włoskiego w szkołach gimnazjalnych.

Autor m.in. trylogii fantasy dla młodzieży Wunderkind (wyd. w 2009 r.). Popularność zdobył stworzeniem scenariusza do serialu obyczajowego Mountain Heroes, przybliżającego historię życia i akcji ratowników górskich w Dolomitach. Sukces serialu zainspirował młodego artystę do napisania Istoty zła, thrillera, który stał się hitem Targów Książki (w Londynie). Przed premierą we Włoszech ponad 30 wydawców z całego świata wykupiło prawa do publikacji. Największe wytwórnie filmowe prowadzą rozmowy w sprawie ekranizacji powieści.
Mimo wielkiego sukcesu D’Andrea nadal bardziej myśli o sobie jako o czytelniku, niż o pisarzu na pełnym etacie. Wśród ulubionych autorów wymienia Stephena King, Jo Nesbo, Jeana-Christophe’a Grangé, Jefferya Deavera, Richarda Mathesona, Stiega Larssona, Cormaca McCarthy’ego, Giorgioa Falettiego, H.P. Lovecrafta.

źródło opisu: http://wirtualnywydawca.pl/2016/10/wydawnictwo-a-b-poleca-istota-zla-luca-dandrea/

źródło zdjęcia: http://wirtualnywydawca.pl/2016/10/wydawnictwo-a-b-poleca-istota-zla-luca-dandrea/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Istota zła
Istota zła
Luca D’Andrea

6,93 (1190 ocen i 226 opinii)
Istota zła
Tajemnica masakry w wąwozie Bletterbach – co tak naprawdę zdarzyło się wtedy w Dolomitach? Groźne Dolomity i kryminalna zagadka z przeszłości. Ta historia przyprawi cię o dreszcze! Brutalne, niewyjaśn...
czytelników: 2912 | opinie: 226 | ocena: 6,93 (1190 głosów) | inne wydania: 1
Lissy
Lissy
Luca D’Andrea

6,53 (169 ocen i 72 opinii)
Lissy
Marlene, piękna, młoda kobieta uciekając od przeszłości zdecydowała się wyjść za Herr Wegenera, bogatego kryminalistę. Po latach decyduje się odejść od męża, a uciekając zabiera coś bardzo wartościowe...
czytelników: 620 | opinie: 72 | ocena: 6,53 (169 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
1550
1870
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (8)

Czytelnicy (1550)

Cytaty tego autora (31)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Czytamy w weekend

U nas przygotowania do krakowskich Targów Książki idą pełną parą – mamy gotową listę stoisk, które chcemy odwiedzić i listę miejsc, w które chcemy iść. A także (jak co targi) solenne postanowienie, że tym razem nie wrócimy do Poznania z walizką pełną książek! A jak będzie? Przekonamy się już za tydzień.


więcej
Patronaty tygodnia

Polska złota jesień rozgościła się już na dobre, a to oznacza, że przed nami mnóstwo chłodnych wieczorów z gorącą herbatą z miodem i cytryną, grube swetry oraz więcej czasu na czytanie. W taką pogodę czytać można nie tylko pod kocem, ale również w parku wśród czerwonych jesiennych liści. Żeby umilić Wam ten poniedziałkowy poranek, prezentujemy listę książek, którym z dumą patronujemy.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd