Lesław Hostyński

Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego w Dukli podjął studia z zakresu polonistyki (1975–1979) i filozofii (1977–1981) na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1988 obronił dysertację... Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego w Dukli podjął studia z zakresu polonistyki (1975–1979) i filozofii (1977–1981) na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1988 obronił dysertację doktorską pt. Filozofia wartości, estetyka i etyka Henryka Elzenberga. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 1998 na UMCS w oparciu o rozprawę Wartości utylitarne[1]. Tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych otrzymał 22 października 2007[2].

W 1980 rozpoczął pracę w Zakładzie Etyki i Estetyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2000 objął stanowisko profesora nadzwyczajnego, a w 2010 – profesora zwyczajnego. W 2008 został kierownikiem Zakładu Etyki w Instytucie Filozofii na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS[1]. Był również profesorem Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Białymstoku (w latach 2003–2005 pełnił funkcję rektora) i Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu[2].

Jego zainteresowania badawcze obejmują: aksjologię, etykę, historię etyki polskiej i bioetykę. Został członkiem Polskiego Towarzystwa Filozoficznego oraz honorowym członkiem Polskiego Towarzystwa Etycznego. Za opublikowaną w 1999 książkę pt. Układacz tablic wartości otrzymał nagrodę ministra edukacji narodowej.

źródło opisu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Les%C5%82aw_Hosty%C5%84ski

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Karnawał czy post? O moralnych zagrożeniach w świecie konsumpcji
Karnawał czy post? O moralnych zagrożeniach w świecie konsumpcji
Lesław Hostyński

5 (2 ocen i 0 opinii)
Karnawał czy post? O moralnych zagrożeniach w świecie konsumpcji
Karnawał czy post? Tematyka książki należy do najważniejszych problemów współczesnej kultury. Logikę kultury stanowią wartości. Ludzkie zachowania w świecie realnym opierają się na orientacji wartoś...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 5 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
2
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd