Cristian Teodorescu

Urodził się w Medgidii.Studiował na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Bukareszcie. Od 1987 pracuje jako dziennikarz i redaktor w rumuńskich periodykach kulturalnych i prasie codziennej. Jako pis... Urodził się w Medgidii.Studiował na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Bukareszcie. Od 1987 pracuje jako dziennikarz i redaktor w rumuńskich periodykach kulturalnych i prasie codziennej. Jako pisarz zadebiutował w roku 1985 tomem opowiadań „Maestrul de lumini” („Mistrz oświetlenia”. Napisał powieści „Tainele inimei” („Sekrety serca”), „Faust repovestit copiilor mei” („Faust opowiedziany moim dzieciom”) oraz zbiory nowel: „Povestiri din lumea nouă” („Opowieści z nowego świata”) i „Îngerul de la benzinărie” („Anioł ze stacji paliw”), „Medgidia, miasto u kresu” („Medgidia, oraşul de apoi”). W styczniu 2015 roku ukazała się najnowsza powieść Teodorescu: „Şoseaua Virtuţii. Cartea Câinelui” („Droga cnoty. Księga psa”). Pisarz jest laureatem prestiżowych nagród – uhonorowano go kilka razy nagrodą Związku Pisarzy Rumuńskich i nagrodą Akademii Rumuńskiej. Utwory Cristiana Teodorescu były tłumaczone w Holandii, Stanach Zjednoczonych, Francji i na Węgrzech.

źródło opisu: opis własny

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Kocie opowieści
Kocie opowieści
Cristian Teodorescu

7,25 (4 ocen i 1 opinii)
Kocie opowieści
Kocie opowieści to ciepła i pełna empatii książka o zwierzętach i ludziach. Narratorką jest jednooka kotka przygarnięta przez pisarza. Oczko, bo tak jej na imię, wykazuje niezwykłe umiejętności: uczy...
czytelników: 20 | opinie: 1 | ocena: 7,25 (4 głosy)
Medgidia, miasto u kresu
Medgidia, miasto u kresu
Cristian Teodorescu

7,79 (34 ocen i 10 opinii)
Medgidia, miasto u kresu
Jak opisać historię rodzinną, aby nie uronić nic z migotliwej atmosfery dawnych czasów, na którą składają się przecież zarówno wielkie wydarzenia historyczne, jak i drobne lokalne wypadki? Cristian Te...
czytelników: 270 | opinie: 10 | ocena: 7,79 (34 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze (1)

2
46
242
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (46)

Powiązane treści
5. edycja Bruno Schulz. Festiwal – program

Zbliża się kolejna, piąta już edycja Bruno Schulz. Festiwal, która odbędzie się w dniach 10-16 października we Wrocławiu. W tym roku festiwal jest częścią literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016. 


więcej
Trwa głosowanie czytelników!

W tym roku po raz trzeci jednemu z finalistów Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” przyznana zostanie Nagroda Czytelników im. Natalii Gorbaniewskiej – pierwszej przewodniczącej jury „Angelusa”. O tym, która z siedmiu nominowanych książek otrzyma to wyróżnienie zadecydują Czytelnicy!


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd