Piotr Nowak

Specjalista z zakresu nauki o informacji, historyk. Doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pracownik UAM od 1981 roku. Autor ponad stu publikacji, w tym sześciu książek. Pr... Specjalista z zakresu nauki o informacji, historyk. Doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pracownik UAM od 1981 roku. Autor ponad stu publikacji, w tym sześciu książek. Przewodniczący Komitetu Redakcyjnego wysoko cenionego czasopisma naukowego Język. Komunikacja. Informacja. Kierownik Zakładu Infolingwistyki w Instytucie Językoznawstwa UAM.
W latach 2002-2008 przez dwie kadencje był prodziekanem Wydziału Neofilologii ds. studiów niestacjonarnych i podyplomowych. Był także wieloletnim wicedyrektorem Instytutu Językoznawstwa ds. dydaktyki.
Obecnie jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki teorii źródła informacji, efektywności systemów informacyjnych, językoznawstwa stosowanego oraz wybranych aspektów komunikacji społecznej. Zagadnienia te są także obecne na prowadzonych przez niego w Zakładzie Infolingwistyki seminariach magisterskim i doktorskim.
Poza wspomnianymi seminariami prowadzi wykłady oraz konserwatoria na specjalnościach: językoznawstwo i nauka o informacji, językoznawstwo komputerowe oraz komunikacja i zarządzanie zasobami informacji. Wykłada, zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich, następujące przedmioty: źródła informacji, aktualne problemy nauki o informacji i komunikacji, podstawy prawne działalności informacyjnej, komunikacja społeczna, podstawy biblio- i webometrii.

źródło opisu: http://ij.amu.edu.pl/prof-dr-hab-piotr-nowak/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Cenzura wobec rynku książki. Wojewódzki Urząd kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk  w Poznaniu w latach 1946-1955
Cenzura wobec rynku książki. Wojewódzki Urząd kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk w Poznaniu w latach 1946-1955
Piotr Nowak

7 (1 ocen i 1 opinii)
Cenzura wobec rynku książki. Wojewódzki Urząd kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk w Poznaniu w latach 1946-1955
Autor:
Autor zebrał ciekawe materiały archiwalne, w pełni je wykorzystał i stworzył publikację nie tylko prezentującą działalność Wojewódzkiego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk w Poznaniu w latac...
czytelników: 1 | opinie: 1 | ocena: 7 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
1
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd