Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/3539/bromba-w-sieci

„Bromba w sieci”

5 wartościowy tekst

W sobotę 8 marca 2014 r. w Teatrze 6.piętro w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu „Bromba w sieci”. Autorem i reżyserem tego przedstawienia jest Maciej Wojtyszko – reżyser, dramaturg i pisarz, autor opowiadań o rezolutnej różowej Brombie, której przygody rozbudzają wyobraźnię młodych Polaków od kilku dekad.

Kajetan Chrumps, Malwinka, Bromba, Poeta Fikander

„Bromba w sieci” stanowić będzie kontynuację przygód tej niezwykłej bohaterki, a spektakl nie tylko będzie opowiadał, ale także tańczył i śpiewał. W obsadzie niezwykle utalentowani młodzi aktorzy, pośród których dostrzec będzie można Barbarę Kurdej-Szatan oraz wcielającego się w wirtualną postać Złośliwego Wirusa – Adama Zdrójkowskiego. Przedstawienie adresowane jest do dzieci od lat pięciu do nieskończoności. Premierą tego spektaklu Teatr 6.piętro świętować będzie swoje 4. urodziny.

„Bromba w sieci” to pierwszy spektakl dla dzieci i młodzieży przygotowywany przez Teatr 6.piętro. A że sztuki dla dzieci robi się tak samo, jak dla dorosłych, tylko lepiej, do współpracy nad tym spektaklem nie mogliśmy zaprosić nikogo innego niż Macieja Wojtyszkę – wybitnego reżysera i pisarza, autora arcyciekawych książek o rezolutnej Brombie. Maciej jest artystą, którego twórczość zawsze wyróżnia się uniwersalnym przesłaniem, wyjątkową wrażliwością i subtelnym humorem. Taka też będzie nasza „Bromba w sieci”. – powiedział Eugeniusz Korin, współwłaściciel i dyrektor artystyczny Teatru 6.piętro.

Mało który z polskich czytelników, od 40-latków poczynając, a na dzisiejszych pierwszoklasistach kończąc, nie miał w rękach, czy chociażby nie słyszał jednej z pouczających i zabawnych historii o Brombie - niezwykłej, różowej specjalistce od miar i wag oraz jej nieprzeciętnych towarzyszach. Wydany w 1975 r. pierwszy zbiór opowiadań „Bromba i inni” autorstwa wspomnianego wyżej Macieja Wojtyszki przez lata stał się jedną z ulubionych książek setek tysięcy młodych Polaków. W roku 2003 głosami czytelników Gazety Wyborczej trafiał nawet do „Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży”. 

Kto poznał Brombę polubił ją od razu. Jej przygody doczekały się kilkunastu książkowych wznowień, kontynuacji, adaptacji rysunkowych i telewizyjnych, a co najważniejsze nie straciły nic na swojej aktualności. Bromba wciąż ma wyjątkowych i oryginalnych przyjaciół, z którymi podróżuje do innych wszechświatów, rozwija wyobraźnię, a przede wszystkim zadając z pozoru proste pytania zmusza do myślenia. Tak też będzie w niezwykłym interaktywnym spektaklu muzycznym „Bromba w sieci”. Zobaczymy w nim znane z książkowych opowiadań postaci: słynnych detektywów Kajetana Chrumpsa i kota Makawitego, poetę Fikandra, jego muzę Malwinkę, tajemniczego Pciucha, no i oczywiście Brombę. Ale zostaną oni uwikłani w całkowicie nową przygodę poszukiwania niszczącego nasze komputery Złośliwego Wirusa. By go pokonać nasi niezwykli bohaterowie będą musieli przenieść się nawet do rzeczywistości wirtualnej! 

„Bromba w sieci” to spektakl o przyjaźni, odwadze i pytaniach, które warto zadawać. A przede wszystkim o tym, co należy robić, żeby spotkanie ze współczesnym technologiami sprawiało nam radość, a zdrowy rozsadek oraz logika pomogły ustalić właściwe granice między tym, co powinniśmy wiedzieć, a co czuć. Ten spektakl nie tylko opowiada, ale także śpiewa i tańczy.

Przedstawienie adresowane jest do dzieci od lat pięciu do nieskończoności. 

źródło: materiały prasowe


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 5  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2102
LubimyCzytać
10-02-2014 14:25
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 328
Gapcio
10-02-2014 15:10
Czytałem kiedyś przygody Bromby. Po latach odkryłem, że pierwowzorem tej postaci była moja babcia i zrobiło mi się przykro.
książek: 302
Paula_K
10-02-2014 15:40
Uwielbiam Brombę, choć odkryłam ją późno, to i tak od początku spodobał mi się ten świat i bardzo charakterystyczne postacie.

Książka powinna spodobać się fanom Muminków!
książek: 800
ygerna
11-02-2014 09:38
Hmmm albo nie umiem czytać, albo jestem ślepa, ale na stronie Teatru w obsadzie nie ma Adama Zdrójkowskiego.
http://www.teatr6pietro.pl/spektakl/bromba-w-sieci
książek: 6755
allison
11-02-2014 11:59
Brombę pokochałam od pierwszego przeczytania, chociaż moim ulubieńcem i tak pozostał Gluś:)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Trust Again

Moje wrażenia po lekturze "Begin Again" były bardzo pozytywne. Bohaterowie stworzeni przez Monę Kasten stali się bliscy mojemu sercu i z prz...

zgłoś błąd zgłoś błąd